کد خبر: 3471959
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۴
حجت‌الاسلام موسوی:
گروه اندیشه: امام‌جمعه سلماس گفت: خداوند در قرآن کریم سخن‌چینان را به عذاب شدید الهی وعده داده و آن‌ها را ساکنین ابدی دوزخ معرفی کرده است.
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد موسوی، امام‌جمعه سلماس در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از آذربایجان غربی، بیان کرد: سخن‌چینی یکی از بزرگ‌ترین گناهان کبیره بوده و دین مبین اسلام این عمل ناپسند را بسیار نکوهش می‌کند.
وی با اشاره به حدیثی از امام صادق (ع) مبنی بر «أَرْبَعَةٌ لَايَدْخُلُونَ الْجَنَّةَ الْكَاهِنُ و َالْمُنَافِقُ و َمُدْمِنُ الْخَمْرِ و َالْقَتَّاتُ و َهُوَ النَّمَّامُ» بیان کرد: طبق آیات و روایات نیز سخن‌چینان از رفتن به بهشت محروم بوده و درهای رحمت الهی به روی آن‌ها بسته خواهد شد. 
موسوی با اشاره به آیات مبارکه «وَيْلٌ لِكُلِّ هُمَزَةٍ لُمَزَةٍ"وهَمّازٍ مَشّاءٍ بِنَميمٍ» بیان کرد: خداوند متعال در قرآن کریم همه مردم را به پیروی نکردن از سخن‌چینان و دوری از آن‌ها دعوت کرده و سخن‌چینان را بدترین و شرورترین افراد  روی زمین خوانده است.
وی افزود: افراد سخن‌چین هرگز مورد لطف و مرحمت الهی قرار نگرفته و دعاهای آنان به درگاه خداوند اجابت نمی‌شود زیرا سخن‌چینی و تفرقه‌افکنی میان دو فرد از نکوهیده‌ترین و ناپسندترین اعمال در دین مبین اسلام خوانده می‌شود.
موسوی با تأکید بر عواقب دنیوی و اخروی سخن‌چینی خاطرنشان کرد: سخن‌چینان در دنیا و آخرت دچار عذاب الهی شده و در زندگی دنیوی سرشکسته و در آخرت نیز در پیشگاه خداوند متعال سرافکنده خواهند بود.
امام‌جمعه سلماس در پایان با تأکید بر نقش مهم خانواده‌ها در آگاه‌سازی فرزندان از این عمل نکوهیده بیان کرد: خانواده‌ها باید از همان دوران کودکی فرزندان خود را به دوری از این عمل زشت و ناپسند دعوت نموده و با رفتار صحیح خود بهترین الگو برای فرزندان باشند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: