کد خبر: 3795325
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۳
گروه اجتماعی ــ رئیس کمیته امداد ماکو از برگزاری مراسم احسان و نیکوکاری در شهرستان ماکو خبر داد و گفت: ۱۵ هزار پاکت مخصوص جشن نیکوکاری در مدارس شهرستان ماکو توزیع خواهد شد.

توزیع ۱۵ هزار پاکت نیکوکاری در ماکو

محمد محمدنژاد، رئیس کمیته امداد ماکو در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان غربی، با تاکید بر اینکه فقر، زشت‌ترین پدیده برای یک جامعه اسلامی و بزرگترین عامل سقوط است، فقر در کنار ناامنی و اعتیاد را مثلث بحران یک جامعه دانست و تصریح کرد: فقر، عامل مهم در رخداد بسیاری از آسیب‌های اجتماعی است.
رئیس کمیته امداد ماکو با تأکید بر اینکه شهرستان ماکو جزء رتبه‌های برتر اشتغال‌زایی در کمیته امداد شهرستان‌های استان است، افزود: تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبارات اشتغال‌زایی در سال ۹۶ و ۹۷ با ۱۰۰ درصد رشد همراه بوده است.
وی بر اهمیت و ارزش کاری کمیته امداد امام خمینی(ره) اشاره کرد و افزود: توانمندسازی، کارآفرینی و تحکیم بنیان خانواده از ماموریت‌های مهم این نهاد است و با این رویکرد در تلاش هستیم فرهنگ مستمری‌بگیری را در جامعه به فرهنگ کار و تلاش تبدیل کرده و شان و منزلت خانواده‌ها با ارائه خدمات ارتقا یابد.
محمدنژاد در ادامه به نقش کمیته امداد در تقویت تولید و در نهایت اقتصاد جامعه تاکید کرد و گفت: از طریق ایجاد اشتغال و کارآفرینی توانستیم در اقتصاد ملی نقش ایفا کنیم.
رئیس کمیته امداد ماکو با اشاره به اینکه تمام کمک‌های نقدی و غیرنقدی اعطایی از سوی خیران به کمیته امداد تا ریال آخر در خود شهرستان ماکو و برای نیازمندان این شهرستان هزینه می‌شود، افزود: اجازه نداریم حتی یک ریال از این اعطایی‌ها را برای سایر شهرها هزینه کنیم.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه ماهانه ۸۴۸ میلیون تومان مستمری به مددجویان در ماکو پرداخت می‌شود، تاکید کرد: سالانه حدود یک میلیارد و ۱۷۶ میلیون تومان توسط کمیته امداد امام خمینی شهرستان ماکو به مستمری‌بگیران این نهاد پرداخت می‌شود.
محمدنژاد در تشریح نتایج قرارداد منعقد شده بین منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو با کمیته امداد امام خمینی استان، گفت: تخصیص یک درصدی درآمد حاصله از عوارض اخذ شده توسط منطقه آزاد ماکو به کمیته امداد و بهزیستی به سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت، شناسایی حلقه‌های مفقودی زنجیره‌های تولید در منطقه آزاد ماکو توسط اندیشکده علمی منطقه آزاد و طراحی ۳ طرح توجیهی با زنجیره تولیدی کامل برای سه شهرستان و پیشنهاد این طرح برای کمیته امداد کشور و همچنین مساعدت ۳۰۰ میلیون تومانی سازمان منطقه آزاد ماکو به دانش‌آموزان نیازمند تحت پوشش کمیته امداد و کمک ۵۰۰ تومانی سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو در بحث مسکن مددجویی سه شهرستان برای کمیته امداد و بهزیستی به صورت بلاعوض از جمله آن‌ها هستند.
محمدنژاد تحول در بخش سلامت و درمان را از دیگر فعالیت‌های کمیته امداد امام خمینی شهرستان ماکو یاد کرد و گفت: مددجویان کمیته امداد در بخش شهری تنها ۶ درصد و در بخش روستاییان ۳ درصد هزینه‌ها را ملزم به پرداخت هستند که این الزام در سایه کمیته امداد ماکو رفع شده و به صورت کاملا رایگان درمان می‌شوند.
وی همچنین از برگزاری مراسم احسان و نیکوکاری در شهرستان ماکو خبر داد و افزود: روز چهارشنبه با توزیع ۱۵ هزار پاکت مخصوص جشن نیکوکاری در مدارس و روز پنجشنبه در پایگاه‌های نیکوکاری در سطح شهر و روز جمعه در مسجد و نماز جمعه پایگاه ثابت جمع‌آوری نذورات خواهیم داشت.
محمدنژاد با بیان اینکه در حال حاضر 193 یتیم و 365 فرزند خانواده بی‌بضاعت در قالب طرح‌های اکرام ایتام و محسنین تحت حمایت این نهاد هستند، گفت: 978 خیّر این شهرستان در 11 ماه سال جاری 5 میلیارد و 960 میلیون ریال در طرح اکرام ایتام و محسنین کمک کردند.
رئیس کمیته امداد ماکو بیان کرد: رفع مشکلات ایتام در زمینه تأمین مخارج زندگی، ازدواج، اشتغال، تحصیل و درمان ایتام از جمله مواردی است که توسط حامیان انجام می‌شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: