کد خبر: 3796022
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۲
همزمان با هفته درختکاری؛
گروه اجتماعی - به‌مناسبت روز درختکاری اعضای سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی و خبرگزاری‌های ایکنا و ایسنا، مراسم «رگه‌هایی برای حیات» را به‌همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان و با همکاری سازمان سیمامنظر و فضای سبز شهری شهرداری ارومیه در پارک ملت ارومیه برگزار کردند.

مراسم «رگه‌هایی برای حیات» در پارک ملت ارومیه برگزار شد

به گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، به‌مناسبت روز درختکاری، صبح امروز، ۱۶ اسفند ماه، مراسم «رگه‌هایی برای حیات» به‌همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان و با همکاری سازمان سیمامنظر و فضای سبز شهری شهرداری ارومیه در پارک ملت ارومیه برگزار شد.
در این مراسم چندین اصله نهال توسط اعضای سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی و خبرنگاران ایکنا و ایسنای استان با حضور رئیس سازمان سیمامنظر و فضای سبز شهری شهرداری ارومیه در محوطه پارک ملت ارومیه کاشته شد.
علی شایگان، رئیس سازمان سیمامنظر و فضای سبز شهری شهرداری ارومیه، در حاشیه این مراسم ‌با اشاره به اهمیت درختکاری و توسعه فضای سبز و لزوم فرهنگسازی این سنت حسنه گفت: در راستای عمل به منویات رهبری، و اجرای شعار «هر شهروند یک درخت» با توجه به افزایش آلاینده‌های زیست محیطی،‌ نهال‌کاری بهترین راهکار برای کاهش آلودگی های هوا است.
وی تصریح کرد: در این راستا از ٢ سال قبل سازمان سیمامنظر به منظورافزایش حس مسئولیت‌پذیری بین شهروندان و توسعه امر درختکاری و نگهداری بهینه فضای سبز ‌گام‌های موثری از طریق عرضه نهال رایگان برداشته است.
شایگان به معضل کم‌آبی و اهمیت توجه به صرفه‌جویی مصرف آب اشاره کرد و با بیان اینکه شهرداری ارومیه در حدود یک میلیون اصله نهال و درختچه زینتی مقاوم به کم‌آبی آماده عرضه کرده است، افزود: ۱۰ ‌ایستگاه عرضه نهال رایگان از ١٥ اسفند تا ٢٢ اسفند ماه در محوطه پارک‌ها، ‌خیابان خیام جنوبی و پل قویون ارومیه با حضور کارشناسان کشاورزی دایر است.
وی ادامه داد: همچنین به‌منظور آشنایی شهروندان از نحوه کاشت و نگهداری درختچه و نهال‌های عرضه شده، آموزش غرس و نحوه نگهداری نهال‌ها در ١٢ فرهنگسرا توسط کارشناسان مربوطه با عرضه بروشور انجام می‌شود.
رئیس سازمان سیمامنظر و فضای سبز شهری شهرداری ارومیه با بیان اینکه روز ٢١ اسفند در ٢ هکتار از اراضی انتهای پارک جنگلی ارومیه (حد فاصل پارک جنگلی و شهربازی) با حضور مسئولان استانی جنگل‌کاری می‌شود، اظهار کرد: ‌در راستای جبران درختان بریده شده در محوطه ورزشگاه تختی نیز نهال‌کاری می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه کاشت نهال باید کارشناسانه بوده و نهالی متناسب با محل مدنظر کاشته شود گفت: شهروندان می‌توانند با مراجعه حضوری به سازمان و یا با مراجعه به سایت سازمان به آدرس www.park.urmia.ir نسبت به درخواست نهال اقدام کنند که با حضور کارشناسان در محل، نهال ‌ متناسب با محل در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

مراسم «رگه‌هایی برای حیات» در پارک ملت ارومیه برگزار شد

مراسم «رگه‌هایی برای حیات» در پارک ملت ارومیه برگزار شد

مراسم «رگه‌هایی برای حیات» در پارک ملت ارومیه برگزار شد

مراسم «رگه‌هایی برای حیات» در پارک ملت ارومیه برگزار شد
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: