کد خبر: 3804430
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۳
گروه فرهنگی - نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی تصریح کرد: معنویت و تعبد دو مساله بسیار مهم بوده و اگر ایمان در درون شاعر تجلی یابد، ناخودآگاه در اشعارش نیز تجلی خواهد یافت و شاعران باید به معنویت درونی خود بسیار اهمیت دهند، چراکه در این صورت اثرگذاری شعر آنان نیز بیشتر خواهد شد.

شاعران به معنویت درونی خود اهمیت دهند

به گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمهدی قریشی، نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، شامگاه ۲۷ فروردین ماه، در ششمین محفل شعر سالانه چکامه‌های رجب، اظهار کرد: امروز شاهدیم که در استان، جوانان در ادامه مسیر اساتید و شاعران قرار گرفته‌اند و آذربایجان غربی در بسیاری از عرصه‌ها در کشور سرآمد بوده و در فعالیت‌های قرآنی و شعر، استعدادهای بسیار درخشانی وجود دارد.
وی ادامه داد: خداوند متعال، توانایی و شوق و ذوق را به شاعران اعطا نموده است و شاعران نیز باید از این توانایی و ذوق هنری خود در مسیر اهداف انقلاب اسلامی استفاده کنند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین قریشی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری فرموده‌اند که هرچه در قالب هنر باشد، بقا و ماندگاری آن بیشتر خواهد شد، تصریح کرد: مبانی انقلاب اسلامی باید به وسیله شعر پایدار شده و باقی بماند.
وی خاطرنشان کرد: اگر به تاریخ انقلاب اسلامی بنگریم، خواهیم دید که برخی جان خود را فدا نموده و برخی قسمتی از بدن خود را فدا کرده‌اند و شاعران نیز می‌توانند با قلم و شعر خود راه آنان را ادامه دهند، معنویت و تعبد دو مساله بسیار مهم بوده و اگر ایمان در درون شاعر تجلی یابد، ناخودآگاه در اشعارش نیز تجلی خواهد یافت و شاعران باید به معنویت درونی خود بسیار اهمیت دهند، چراکه در این صورت اثرگذاری شعر آنان نیز بیشتر خواهد شد.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی یادآور شد: اهل بیت عصمت و طهارت نیز به شعر و شاعران بسیار اهمیت می‌دادند و حتی از اهل بیت نیز اشعاری نقل شده است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: