کد خبر: 3805183
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۸
گروه اجتماعی ــ مدیرکل ارشاد آذربایجان غربی با بیان ینکه دولت جمهوری اسلامی، باید در تراز اسلام قرار داشته باشد، افزود: در جامعه اسلامی نباید منفعت‌طلب و سودجو بود، بلکه همه باید در راستای کمک‌رسانی به یکدیگر تلاش کنند.

دولت جمهوری اسلامی باید در تراز اسلام باشد

به گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین ناصر خدایاری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی، ظهر امروز، ۳۱ فروردین ماه، در نشست خبری به‌مناسبت روز جوان، اظهار کرد: جوانان، اندیشه و ابتکار داشته و به‌خوبی درک می‌کنند که مردم چه چیزی می‌خواهند و می‌دانند که جامعه چگونه می‌تواند به شادی و نشاط برسد.
وی ادامه داد: رسانه‌ها با ادبیات جدید می‌توانند به انبساط اجتماعی بیشتر کمک کنند و جامعه را از حالت افسردگی و اضطراب نجات دهند و بهتر است سمت و سوی مقالات رسانه‌ها به این سمت و سو سوق یابد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین خدایاری افزود: دولت جمهوری اسلامی، باید در تراز اسلام قرار داشته باشد و تشکیل جامعه اسلامی براساس تعامل، تعاون، ارتباطات، اخلاق، فضیلت، عدالت، انسانیت و شایسته‌سالاری مدنظر باشد و در جامعه اسلامی نباید منفعت‌طلب و سودجو بود، بلکه همه باید در راستای کمک‌رسانی به یکدیگر تلاش کنند.
وی با تاکید بر اینکه هیچ جامعه‌ای بدون استفاده از نیروی جوان خود نمی‌تواند راه به جایی برد، خاطرنشان کرد: باید در بدنه مدیریتی تا جایی که می‌توانیم برای جوانان جایی باز کنیم و راه ساختن ایران و تمدن اسلامی را فقط می‌توان با اتکا به نیروی جوانان هموار کرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی در رابطه با پروژه تالار مرکزی ارومیه تصریح کرد: 96 درصد تالار تکمیل شده و کارهای فیزیکی و ساختمانی آن به اتمام رسیده است و هم‌اکنون برای تجهیز تالار بیش از ۲۶ میلیارد تومان نیاز است که چون طرح ملی بوده و از سوی استان پشتیبانی نمی‌شود، باید وزارت ارشاد نسبت به تامین اعتبارات اقدام کند.
وی با اشاره به اینکه سعی شده تا برنامه‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همگام با آرمان‌ها و مقاصد فرهنگی استان باشد، یادآور شد: فعالیت‌های فرهنگی و هنری جوانان بیشتر در قالب انجمن‌ها بوده و ۴۰ انجمن ادبی در استان وجود داشته که بیش از ۲۸ هزار نفر در این انجمن‌ها فعالیت دارند که بیشتر آنان را جوانان تشکیل می‌دهند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین خدایاری با اشاره به اینکه ۹۶ موسسه فرهنگی و هنری در استان وجود دارد که بیشتر اعضای آن را جوانان تشکیل داده‌اند، گفت: انجمن‌ها و موسسات فرهنگی و هنری، بازوان اجرایی اداره کل هستند و قشرهایی که در این انجمن‌ها فعال هستند، جوان بوده و نیروی لازم را برای عرضه کارهای فرهنگی و هنری دارند و درواقع جوانان، مرکز ثقل و انرژی در هر کشوری هستند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: