کد خبر: 3811045
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۰
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی با بیان اینکه مراسم جمع‌خوانی قرآن کریم همانند سال‌های گذشته در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) ارومیه برگزار می‌شود، گفت: امسال این مراسم با حضور دو نفر از اساتید مجمع عالی تفسیر کشور در ارومیه و همچنین شهرستان خوی برگزار می‌شود.

برگزاری مراسم جمع‌خوانی قرآن کریم در مصلی ارومیه

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد داداش‌زاده، مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی، در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان غربی، با بیان اینکه مراسم جمع‌خوانی قرآن کریم در تمام شهرهای استان همزمان با ماه رمضان برگزار می‌شود، افزود: این مراسم در مساجد و حسینیه‌های 17 شهرستان به‌صورت منسجم و ویژه، با حضور مردم روزه‌دار و قاریان برجسته کشوری، استانی برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه مراسم جمع‌خوانی قرآن کریم همانند سال‌های گذشته در محل مصلی بزرگ امام خمینی(ره) ارومیه برگزار می‌شود، افزود: امسال مراسم جمع‌خوانی قرآن کریم با حضور دو نفر از اساتید مجمع عالی تفسیر کشور در ارومیه و همچنین شهرستان خوی برگزار می‌شود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی تصریح کرد: مراسم جمع‌خوانی قرآن کریم با مدیریت مؤسسه علوم قرآنی یاسین و با استفاده از ظرفیت‌های مؤسسه‌های قرآنی فعال شهر هر روز از ساعت ۱۸ الی ۱۹ در مصلی امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: مراسم جمع‌خوانی قرآن کریم با همت مؤسسه قرآنی یاسین ارومیه در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) ارومیه برگزار می‌شود و در این مدت نیز این برنامه از طریق شبکه استانی آذربایجان غربی به‌صورت زنده پخش خواهد شد.
داداش‌زاده دعوت از دو مفسر و استاد مجمع عالی تفسیر کشور از قم برای برگزاری جلسات تفسیر قرآن در شهرستان‌های ارومیه و خوی در ایام مبارک رمضان و توزیع هزار جلد قرآن کریم در مناطق کمتربرخوردار را از برنامه‌های این سازمان در ماه مبارک رمضان عنوان کرد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی برگزاری 50 کرسی تلاوت قرآن در ماه مبارک رمضان در مؤسسات، مساجد، جلسات قرآنی در سطح استان را از دیگر برنامه‌ها ذکر کرد و گفت: سال گذشته روزانه به طور متوسط شش هزار نفر در مراسم جمع‌خوانی قرآن کریم شرکت می‌کردند که در تلاشیم امسال بیش از ۱۰ هزار نفر از مردم مؤمن استان را در این مراسم میزبانی کنیم.
وی در پایان خاطرنشان کرد: تفسیر سوره غامز در 10 شهرستان، برگزاری محفل انس با قرآن کریم در 7 شهرستان از دیگر برنامه‌های درنظر گرفته شده برای ماه مبارک رمضان است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: