کد خبر: 3819218
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۵
گروه سیاست و اقتصاد - نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه حضور بانوان در ورزشگاه‌ها از نظر شرعی صحیح نیست، گفت: حضور بانوان در مسابقات والیبال در ارومیه نباید آسیب و توهینی به کشور وارد کند.

حضور بانوان در ورزشگاه‌ها از نظر شرعی صحیح نیست/جایگاه ویژه بانوان در اسلام

به گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمهدی قریشی، نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، ظهر امروز، ۲۴ خرداد ماه، در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ارومیه، با اشاره به فرارسیدن سالروز تخریب قبور ائمه بقیع، اظهار کرد: در سال 1304 قمری وهابیان زمانی که به حجاز مسلط شدند، ائمه چهارگانه شیعیان و مسلمانان را تخریب کردند.
وی با اشاره به برگزاری مسابقات لیگ ملت‌های والیبال جهان در ارومیه افزود: این مسابقات یک اتفاق بسیار میمون برای شهر ما بوده که نشان می‌دهد قابلیت برگزاری مسابقات جهانی داریم و مردم باید نظم را رعایت کنند، چراکه آبروی شهر ما بوده و نباید مسائل قومیتی مطرح شود.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین قریشی افزود: حضور بانوان در سالن از نظر شرعی درست نبوده و در واقع سند ۲۰۳۰ عبارت از این است که دشمنان می‌خواهند فرهنگ خود را به ما غالب کنند و مقام معظم رهبری از این‌رو با این سند مخالفت دارد.
وی با تاکید بر اینکه دین اسلام برای بانوان بسیار ارزش قائل شده و حتی برخی شغل‌ها را نیز برای خانم‌ها ناپسند دانسته است، تصریح کرد: اینکه دین می‌گوید بانوان در محلی که مردان از پوشش مناسب برخوردار نیستند، درواقع اهمیت دادن به جایگاه بانوان در جامعه است.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی تاکید کرد: حضور بانوان در مسابقات والیبال نباید آسیب و توهینی به کشور وارد کند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: