کد خبر: 3819693
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴
گروه اجتماعی ــ سرپرست جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی از آغاز به‌‌کار فاز سوم طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی در استان آذربایجان غربی خبر داد و گفت: تاکنون بیش از 30 پشتیبان در اکثر رشته‌های شغلی مشاغل خانگی شناسایی شده و در مرحله معرفی متقاضی مربوطه مشاغل خانگی به پشتیبانان و اتصال به بازار هستیم.

آغاز به‌کار فاز سوم طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی در آذربایجان غربی

به گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، امین رستم‌زاده، سرپرست جهاددانشگاهی آذربایجان غربی، صبح امروز، 26 خرداد ماه، در جلسه هماهنگی طرح ملی مشاغل خانگی آذربایجان غربی در تشریح ساز و کارهای عملی این طرح اظهار کرد: در این فاز متقاضیان ثبت‌نام شده مشاغل خانگی توسط پشتیبانان فعال در رشته‌های شغلی مدنظر آموزش‌های تخصصی و شغلی موردنظر را طی می‌کنند تا با تولید محصولات باکیفیت مشکلات مربوط به اتصال به بازار فروش محصولات تولیدی متقاضیان رفع گردد.

وی اظهار کرد: تاکنون بیش از 30 پشتیبان در اکثر رشته‌های شغلی مشاغل خانگی شناسایی شده و در مرحله معرفی متقاضی مربوطه مشاغل خانگی به پشتیبانان و اتصال به بازار هستیم.

سرپرست جهاددانشگاهی آذربایجان غربی ادامه داد: در این فاز براساس تعداد متقاضیانی که تحت پوشش پشتیبان قرار خواهند گرفت به ازای هر متقاضی فعال متصل‌شده به بازار حداکثر وام ۲۰ میلیونی به پشتیبان آن رشته شغلی از طریق صندوق کارآفرینی امید و اداره‌کل تعاون کار و رفاه اجتماعی در قالب تسهیلات کم‌بهره تعلق خواهد گرفت.

رستم‌زاده اظهار کرد: پشتیبانان طرح ملی الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی با کمک تسهیل‌گران هر شهرستان و دستگاه‌های اجرایی درحال شناسایی بوده و به‌صورت مستمر و تصادفی بر فعالیت پشتیبانان و متقاضیان مشاغل خانگی از طرف دستگاه‌های اجرائی و جهاد دانشگاهی نظارت صورت خواهد گرفت.

سرپرست جهاددانشگاهی آذربایجان غربی درخصوص فازهای اول و دوم این طرح ملی اظهار کرد: این طرح در سه فاز در استان در حال اجرا است که در فاز اول ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان درخصوص مشاغل خانگی شناسایی شده که بعد از انجام این مراحل ۲۱ رشته به‌عنوان فرصت‌ها و پتانسیل‌های مشاغل خانگی انتخاب شده است.

وی ادامه داد: در فاز دوم این طرح ثبت‌نام از متقاضیان مشاغل خانگی در سامانه این طرح صورت گرفت که در مجموع ۶ هزار و ۱۰۰ نفر از طریق سامانه ثبت‌نام کردند.

رستم‌زاده اظهار کرد: بعد از انجام مراحل ارزیابی بیش از 4500 نفر در کل استان به‌عنوان متقاضیان اصلی در این طرح شناسایی شدند که کارگاه‌های مشاوره شغلی و آموزش‌های عمومی توسط جهاد دانشگاهی به این تعداد از متقاضیان برگزار شد.

سرپرست جهاددانشگاهی آذربایجان غربی افزود: از مجموع ۴ هزار و ۵۰۰ متقاضی شناسایی شده یک‌هزار و ۳۰۰ نفر متقاضی تسهیلات نبوده و تنها مشکل کسب و کار آنها مربوط به اتصال به بازار و فروش بود که در فاز سوم این طرح بخش عمده‌ای از مشکلات مربوط به اتصال به بازار و فروش متقاضیان مشاغل خانگی در این عرصه رفع خواهد شد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: