کد خبر: 3819733
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶
گروه اجتماعی ــ امام جمعه پیرانشهر با تأکید بر اینکه خرافات جایگاهی در دین اسلام ندارد، گفت: توجه به قرآن و آیات الهی، بالا بردن سطح علم و آگاهی و مراجعه به علمای دین از جمله راهکارهای پیشگیری از خرافات به‌شمار می‌رود.

خرافات جایگاهی در دین اسلام ندارد

ماموستا مصطفی محمودی، امام جمعه پیرانشهر‌ در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان غربی، با تأکید بر اینکه دین اسلام، انسان‌ها را از خرافه‌گرایی نهی کرده است، اظهار کرد: دین اسلام، دین حقیقت بوده و هیچ‌گونه خرافات و دروغ جایگاهی در آن ندارد.
وی ادامه داد: یکی از عوامل مهمی که موجب گرایش انسان‌ها به سمت خرافات می‌‌شود این است که نتوانسته‌اند حقیقت دین را به‌درستی درک کنند و این مسئله بیشتر میان افرادی به چشم می‌خورد که از سواد کافی برخوردار نبوده و ناآگاهانه به سمت خرافات جذب می‌شوند.
محمودی با اشاره به اینکه گاهی انسان‌های تحصیل‌کرده نیز به سمت خرافات روی می‌آورند، بیان کرد: اینگونه افراد نیز در واقع به‌دنبال منفعت‌طلبی در خرافات بوده و مسائل دینی برای آنان به‌درستی تشریح نشده است.
وی با بیان اینکه خرافات نمی‌تواند راهنمای زندگی انسان‌ها باشد، تصریح کرد: هر انسانی که به‌دنبال حقیقت زندگی است نباید به خرافات روی بیاورد؛ چراکه حقیقت فقط در دین و آیات الهی وجود دارد.
امام جمعه پیرانشهر با تأکید بر اینکه اسلام به شدت با خرافه‌گرایی مخالف است، یادآور شد: توجه به قرآن و آیات الهی، بالا بردن سطح علم و آگاهی و مراجعه به علمای دین از جمله راهکارهای پیشگیری از خرافات به‌شمار می‌رود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: