کد خبر: 3820536
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰
گروه فرهنگی - رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی آذربایجان غربی تاکید کرد: تئاتر بچه‌های مسجد، تئاتری برخاسته از اعتقادات مردم بوده و به‌دور از تجملات باب شده امروزی است و می‌تواند بدون زرق و برق با مردم ارتباط برقرار کند.

تئاتر بچه‌های مسجد؛ تئاتری برخاسته از اعتقادات مردم

به گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، احد هوشمند قره‌باغ، رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی آذربایجان غربی، عصر امروز، ۲۸ خرداد ماه، در مراسم اختتامیه جشنواره استانی تئاتر بچه‌های مسجد «چهل فانوس»، که در محل حوزه هنری استان برگزار شد، اظهار کرد: خوشبختانه تئاتر بچه‌های مسجد توانست جایگاه خوبی در بین مردم و مساجد استان پیدا کند و امید است در دوره‌های بعدی تمامی مسجد تحت‌پوشش هنرهای نمایشی قرار گیرند.
وی ادامه داد: هنرمندان و بچه‌های مسجد نشان دادند که اگر روزی مساجد برای فعالیت‌های قرآنی و پشتیبانی در جنگ بودند، امروز نیز به‌همت هنرمندان و کانون فرهنگی - هنری مساجد به عنوان گلوگاه‌های فرهنگی شناخته شده و هنر، قاعدتا بهترین وسیله برای بیان مسائل است.
هوشمند قره‌باغ افزود: هنر نمایشی به نام بچه‌های مسجد پیوندی نام‌آشنا دارد و امید است با حمایت‌های مسئولین در راه تبیین گام دوم انقلاب قدم برداریم، مقام معظم رهبری فرموده‌اند که تئاتر، هنر چندین‌زبانه و زبان رسا در نمایاندن ظریف‌ترین اندیشه‌ها و عواطف بشری در میان ما ناشناخته مانده است.
وی با تاکید بر اینکه ما باید به‌سمت دغدغه‌های مقام معظم رهبری در رابطه با تئاتر و هنر قدم برداریم، تصریح کرد: تئاتر بچه‌های مسجد، تئاتری برخاسته از اعتقادات مردم بوده و به‌دور از تجملات باب شده امروزی است و می‌تواند بدون زرق و برق با مردم ارتباط برقرار کند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: