کد خبر: 3820544
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۵
گروه فعالیت‌های قرآنی - رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی از برگزاری همایش استعدادهای قرآنی در استان خبر داد و گفت: موسسات قرآنی باید به‌صورت شفاف با مردم سخن بگویند، چراکه در این صورت جذب و اثربخشی بهتری به‌دنبال خواهد داشت.

برگزاری جشنواره استعدادهای قرآنی در آذربایجان غربی

به گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، سجاد جعفرزاده، رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی، عصر امروز، ۲۸ خرداد ماه، در گردهمایی مدیران موسسات قرآنی ارومیه، اظهار کرد: در بحث آموزش‌های عمومی قرآن و با رویکرد حفظ تک جز و اول قرآن ورود کرده‌ایم و اعتبار آموزش تک جزء هزار نفر در موسسات قرآنی آماده بوده که از این میزان ۶۰۰ نفر سهمیه ارومیه و ۴۰۰ نفر سهمیه شهرستانها است.
وی افزود: در بحث ۳۰ جزء و حفظ دیگر جزءها نیز می‌توانیم درصورت معرفی موسسات آمادگی خود را اعلام کنیم.
جعفرزاده ادامه داد: امتیاز ارزیابی استان ۵۰ بود و در پایان سال ۹۷ توانستیم به امتیاز ۸۰ دست یابیم و هرچه امتیاز بیشتری داشته باشیم، اعتبارات بیشتری نیز به استان و موسسات قرآنی تعلق خواهد گرفت.
وی با اشاره به اینکه مجوزی برای برای روخوانی و روان‌خوانی صادر نشده است، تصریح کرد: این مجوز فقط در مناطقی که بسیار محروم و کم‌برخوردار هستند، صادر شده و همچنین دوره‌های تربیت مدرس نیز درنظر داریم تا در استان برگزار کرده و از استادان بومی و محلی بهره‌مند شویم.
رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: با تمامی دستگاه‌ها از جمله اداره‌کل اوقاف و امور خیریه، اداره‌کل آموزش و پرورش و سازمان صنعت و معدن تفاهم‌نامه بسته‌ایم تا خدمات بهتری به موسسات قرآنی ارائه دهیم.
وی با تاکید بر اینکه موسسات قرآنی باید به‌صورت شفاف با مردم سخن بگویند، چراکه در این صورت جذب و اثربخشی بهتری به‌دنبال خواهد داشت، یادآور شد: برگزاری همایش استعدادهای قرآنی برای استعدادهایی که در حوزه قرائت حرفی برای گفتن دارند، از جمله برنامه‌های سال جاری بوده و لیست این استعدادها باید از سوی موسسات قرآنی ارائه شود که در رده سنی کودک و نوجوان بوده و به تهران معرفی شده و دوره‌های قرائت و حفظ را طی خواهند کرد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: