کد خبر: 3820715
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰
گروه اجتماعی ــ بیست‌ویکیمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز آذربایجان غربی، صبح امروز، ۲۹ خردادماه در مجتمع امام علی(ع) ارومیه برگزار شد.

بیست‌ویکیمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز آذربایجان غربی برگزار شد

به گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، آیدین رحمانی، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی صبح امروز، ۲۹ خرداد‌ماه‌ در بیست‌ویکمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان اظهار کرد: ۵ هزار مدرسه با ۲۴ هزار کلاس درس در آذربایجان غربی برای تحصیل دانش‌آموزان وجود دارد.
وی افزود: آذربایجان غربی رتبه ۲۹ کشوری را در سرانه آموزشی دارد که وضعیت مطلوبی نیست و در واقع برای هر دانش‌آموز ۴.۱ متر مربع است.
رحمانی ادامه داد: سهم اعتبارات استانی در فصل آموزش بیش از پیش بوده است که رئیس سازمان نوسازی کشور نیز به این جهت از استاندار آذربایجان غربی قدردانی کردند.
وی یادآور شد: امید است با این روند تخصیص اعتبارات و همراهی‌های خیرین مدرسه‌ساز، سرانه فضای آموزشی استان را به میانگین کشوری برسانیم.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی با اشاره به اینکه تعهد خیرین در بیستمین جشنواره ۹۴ میلیارد تومان بود، بیان کرد: جشنواره بیست‌ویکم با هدف افزایش ایمنی مدارس و بازسازی ۶ هزار کلاس درس تخریبی اجرا می‌شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: