کد خبر: 3822235
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳
طی سال جاری؛
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی با اشاره به سهمیه کلاس‌های قرآن در تابستان ۹۸ گفت: امسال ۳ هزار نفر در حوزه آموزش حفظ و ۳ هزار نفر نیز در بخش آموزش مفاهیم قرآن شرکت خواهند کرد.

۳ هزار نفر در دوره‌های حفظ قرآن در آذربایجان غربی شرکت خواهند کرد

سجاد جعفرزاده، رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی، در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان غربی، با اشاره به سهمیه کلاس‌های قرآن در تابستان ۹۸ اظهار کرد: امسال ۳ هزار نفر در حوزه آموزش حفظ و ۳ هزار نفر نیز در بخش آموزش مفاهیم قرآن شرکت خواهند کرد.

وی افزود: ظرف مدت ۳ سال اخیر بیشتر طرح‌ها در بخش حفظ جز ۳۰ بود، ولی امسال با رویکرد حفظ جز اول کار خواهیم کرد و حمایت مالی حفظ برعهده تبلیغات اسلامی و مفاهیم نیز برعهده موسسات و خانه‌های قرآن است.

جعفرزاده ادامه داد: تمامی طرح‌ها از سوی اتحادیه اجرا خواهد شد و در راستای حمایت و اهتمام به آموزش حفظ ۳ جزء قرآن کریم، ۵۰۰ نفر در این طرح در کل استان در جلسات تخصصی حفظ در مساجد و موسسات و خانه‌های قرآن شرکت خواهند کرد.

وی تصریح کرد: دوره آشنایی با سبک زندگی قرآنی نیز در سه حوزه شامل یک روزه برحسب نفر بوده و ۱۵ کارگاه در شهرستان‌ها برگزار خواهد شد و دوره سه روزه، شامل ۲ کارگاه ۱۰۰ نفره در سطح اقشار تاثیرگذار برای معلمان و روحانیان مستقر و در دوره تربیت معلم نیز امسال ۳۰ معلم تربیت خواهند شد که با حضور اساتید کشوری در کل کشور اجرا خواهد شد.

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی با اشاره به رشد شاخص‌های قرآنی استان یادآور شد: در ارزیابی سال ۹۶ امتیاز ۵۰ را داشتیم که سال گذشته با همکاری رسانه‌ها به ۸۰ رسیدیم و امید است در سال ۹۸ به بالاتر از ۹۰ برسانیم.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: