کد خبر: 3822290
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
گروه فرهنگی ــ آیین رونمایی از کتاب «پیامبر رحمت»، حاوی آثار برگزیده سومین جشنواره ملی خاتم، صبح امروز، ۴ تیر ماه با حضور قیصری، دبیر جشنواره ملی خاتم در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی برگزار شد.

آیین رونمایی از کتاب «پیامبر رحمت» در ارومیه برگزار شد

به گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، جواد زاهدی، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی، صبح امروز، ۴ تیر ماه، در آیین رونمایی از کتاب پیامبر رحمت، حاوی آثار برگزیده سومین جشنواره ملی خاتم، اظهار کرد: ادبیات از ابتدا بخشی از زندگی کانون بوده و به‌عنوان یک عنصر و عامل برای شناسایی استعدادهای کودکان و غذای روح مطرح بوده است.

وی با اشاره به اینکه بین ادبیات و زیبایی رابطه وجود دارد، خاطرنشان کرد: بیان احساسات و اندیشه‌های انسانی، ادبیات را شکل می‌دهد و چون ادبیات زیبایی دارد، مردم را جذب می‌کند و با زندگی مردم آمیخته می‌شود و ادبیات نیز از این رو مرکز توجه در کانون بوده است.

زاهدی ادامه داد: سال گذشته انجمنی در حوزه ادبیات دایر شد و اعضا و حوزه‌های آن را انتخاب خواهیم کرد و در سال‌های آینده به شهرستان‌ها نیز تسری پیدا خواهد کرد تا چراغی برای روشن نگه داشتن ادبیات باشد.

وی با تأکید بر اینکه ادبیات در شکل دادن اخلاق و زیبایی نقش دارد، تصریح کرد: نوشتن برای کودکان بسیار سخت بوده و در حوزه ادبیات، کانون استان موفقیت‌های بسیاری کسب کرده و شرکت در دو جشنواره خاتم که مزین به نام پیامبر بزرگوار اسلام است، از جمله این افتخارات به‌شمار می‌رود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی افزود: جشنواره ملی خاتم یکی از مهمترین مسائلی است که کودکان به کمک مربیان به آن پرداخته‌اند و کتاب‌های بسیاری نیز در حوزه شعر و داستان در دست انتشار داریم.

وی گفت: در سومین و چهارمین جشنواره خاتم با محوریت داستان شرکت کرده بودیم که حاصل آن ۳۴ اثر بود که یک کتاب به نام اعضا منتشر شده است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: