کد خبر: 3826371
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۸
گروه سیاست و اقتصاد - مشاور اجرایی معاون آموزش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: احساس نیاز به دانشگاه باید در صنعت ایجاد شود و وظیفه تمامی دستگاه‌های اجرایی و بخش صنعتی کشور درحال‌حاضر این است که از مونتاژکاری به سمت نوآوری سوق پیدا کنند.

لزوم ایجاد احساس نیاز به دانشگاه در صنعت

به گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، سیدمهدی امینی، مشاور اجرایی معاون آموزش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت، ظهر امروز، ۲۰ تیر ماه، در همایش طرح ملی توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار که در محل سالن همایش‌های اتاق بازرگانی ارومیه برگزار شد، اظهار کرد: احساس نیاز به دانشگاه باید در صنعت ایجاد شود و وظیفه تمامی دستگاه‌های اجرایی و بخش صنعتی کشور درحال‌حاضر این است که از مونتاژکاری به سمت نوآوری سوق پیدا کنند.

وی ادامه داد: روند تحول دانشگاه‌ها در دنیا به ترتیب از آموزش‌محوری، پژوهش‌محوری و کارآفرینی به ماموریت‌گرایی بوده و در این مدت صنایع نیز همگام با دانشگاه‌ها یک روند تحولی را از نیروی بخار، الکتریسیته و تولید انبوه و فناوری اطلاعات به سمت سایبرفیزیک، هوش مصنوعی و IOT طی کرده‌اند.

امینی با اشاره به اینکه طرح تاپ توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه طراحی شده است، خاطرنشان کرد: این طرح در شهریور ماه سال ۹۷ ابلاغ شد و از جمله اهداف آن، این است که پژوهش‌های انجام شده در کشور عملیاتی شده و به مرحله اجرایی برسد.

وی تصریح کرد: طرح تاپ یک طرح تقاضامحور بوده و در این طرح از سه بخش بنگاه‌های اقتصادی، نهاد حاکمیتی به‌عنوان حلقه واسط بین طرفین تقاضا و عرضه و بخش سوم سربازان، فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها استفاده می‌شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: