کد خبر: 3778324
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۸
گروه سیاست و اقتصاد- امام جمعه ماکو گفت: پیش‌بینی مقام معظم رهبری در زمینه خروج آمریکا از خاک سوریه و عراق بعد از ۹ ماه تحقق یافت و این جز شکست آمریکایی‌ها در سیاستهایشان نبود.

خروج نظامیان آمریکا از منطقه، پیش‌بینی رهبری بود

به گزارش ایکنا‌ از آذربایجان غربی، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد هاشمی، امام جمعه ماکو، ظهر امروز، 14 دی ماه، در بخشی از خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ماکو گفت: پیش‌بینی مقام معظم رهبری در زمینه خروج آمریکا از خاک سوریه و عراق بعد ۹ ماه تحقق یافت و این جز شکست آمریکایی‌ها در سیاستهایشان نبود.
وی در ادامه مهمترین عامل در خروج نیروهای آمریکایی از منطقه را مقاومت مردم کشور های اسلامی یاد کرد و افزود: مقاومت یک مقوله جهانی است و ایستادن مقابل این حجم غیرت ممکن نیست.
امام جمعه ماکو یادآور شد: قیام مردم قم در واقع در راستای دفاع از ولی فقیه زمان بودکه قیام ۱۹ دی زمینه‌ساز پیرزی انقلاب در سایه بصیرت مردمی بود.
وی تصریح کرد: در سال ۸۸ ولایت فقیه در هدف فتنه بود که همواره این فتنه‌های پوچ از بین رفته و خواهد رفت.
حجت‌الاسلام والمسلمین هاشمی در ادامه ضمن تبریک روز جهاد کشاورزی بر خدمتکاران این نهاد انقلابی اظهار کرد: ماکو در سایه اجرای طرح آبیاری نوین و سایر کارهای جهادی، جهاد کشاورزی درآینده نه چندان دور به قطب تولیدات کشاورزی نوین تبدیل خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه امروزه بسیاری از کشورهای جهان بر بحث کشاورزی نوین روی آورده‌اند، خواستار توجه ویژه به این مقوله در منطقه آزاد ماکو شد.
امام جمعه ماکو با اشاره به اینکه تقویت ملکه تقوا در وجود انسانها جز الزامات است، تاکید کرد: خداوند در چندین شرط رحمت خویش را بر انسان روانه می‌سازد، مگر در صورتی که توبه انسان، در درگاه خداوند مورد اقبال قرار گیرد و ایمان و انجام عمل صالح پیرو آن پیشه سازد.
وی عفو و گذشت را جز سیره نبوی انبیا و جز کمالات انسان واقعی برشمرد و تصریح کرد: عفو، بخشش بنده توسط انسان‌های دیگر مورد لطف خداوند قرار می‌گیرد.
حجت‌الاسلام والمسلمین هاشمی گفت: مردم، آستانه صبر و گذشت خود را بالا ببرند، چرا که در پی آن درگیری‌ها و هنجارشکنی‌ها در جامعه کاهش خواهد یافت.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: