کد خبر: 3783554
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۵
گروه فرهنگی - فرماندار ماکو با اشاره به اینکه توسعه همه‌جانبه، ریشه در آموزش و پرورش دارد، گفت: جایگاه علم، اندیشه و سواد در دین مبین اسلام از برترین جایگاه‌ها برخوردار است.

جایگاه برتر علم و اندیشه در اسلام

به گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، حسین عباسی، فرماندار ماکو صبح امروز، 2 بهمن‌ماه، در اولین دیدار اداری خود از آموزش و پرورش شهرستان ماکو گفت: ساختارهای آموزش و پرورش، صرفاً مطالب تئوری و خام است که باید به سمت ارائه آموزش‌های نوین، حول محور زندگی باشد.
وی در ادامه آموزش و پرورش را منشأ رویش‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه یاد کرد و افزود: جایگاه علم، اندیشه و سواد در دین مبین اسلام از برترین جایگاه‌ها برخوردار است.
فرماندار ماکو با تأکید بر اینکه ریشه مشکلات جامعه از آموزش و پرورش است، افزود: تا زمانی‌که ریشه‌یابی و حل آن از نهاد انقلابی آموزش و پرورش شروع نشود، مشکلات همواره پابرجاست.
عباسی با تأکید براینکه توسعه همه‌جانبه، ریشه در آموزش و پرورش دارد، تصریح کرد: باید فرهنگیان ما و معلمان بزرگوار یاد دهند که برای گرفتن پست و مقام نباید تعظیم کرد.
فرماندار ماکو با اشاره به اینکه جامعه‌ای توسعه نخواهد یافت، مگر اینکه، رفتار اخلاقی، محترمانه و گذشت در پی آن باشد، افزود: متأسفانه در جامعه، دچار نقصان هستیم.
وی افزود: منطقه آزاد ماکو در این برهه از زمان و تحریم‌ها باید پایلوت سرمایه‌گذاری در کشور باشد که در این زمینه آموزش و پرورش نقش خود را ایفا کند.
فرماندار ماکو، باشگاه فرهنگیان را نیاز شهرستان یاد کرد و گفت: منطقه آزاد ماکو، در آینده یکی از پراهمیت‌ترین شهرهای استان خواهد شد که توسعه شهرستانی باید آینده‌نگر باشد.
برگزاری ۱۶ یادواره شهدای فرهنگی در ماکو
اکبر باباپور، مدیر آموزش و پرورش ماکو، نیز در این جلسه، در تشریح افدامات فعالیت آموزشی و پرورشی این اداره گفت: در زمینه سازماندهی کلی معلمان مدارس شیوه حق انتخاب معلم توسط مدیران را پیشی گرفتیم که نتایج خوبی حاصل شد.
وی در ادامه از برگزاری کلاس‌های کنکور به‌همت سازمان منطقه آزاد ماکو و آموزش و پرورش ماکو خبر داد و گفت: با مساعدت سازمان منطقه آزاد ماکو پژوهش‌سرای این شهرستان ترمیم و تجهیز شد که جز پژوهش‌سراهای کشوری و اول منطقه‌ای است.
مدیر آموزش و پرورش ماکو همچنین بر فعالیت‌های پرورشی این اداره نیز اشاره کرد و گفت: ۱۶ یادواره شهدا اجرا و ۲ المان شهدای فرهنگی و دانش‌آموزان در شهرستان نصب شد.
وی از برگزارش المپیادهای درون و برون مدرسه‌ای به صورت مستمر و اقامه نماز در تمامی مدارس خبر داد.
باباپور همچنبن بر اقدامات حوزه پشتیبانی این اداره نیز اشاره کرد و گفت: اخذ اسناد ۱۶ سند تک‌برگ و رفع حکم قلع و قم مدرسه آیت و مجموعه خانه معلم از جمله آن است.
وی بر مطالبات به حق فرهنگیان نیز اشاره کرد و ادامه داد: چالش باشگاه فرهنگیان و درمانگاه فرهنگیان از جمله خواسته‌های معلمان و فرهنگیان است‌.
مدیر آموزش و پرورش ماکو همچنین بر کسب رتبه سوم ستاد اسکان مسافران نوروزی توسط این شهرستان خبر داد و افزود: با این حساب، احداث باشگاه فرهنگیان جز ضروریات است.
وی شهرستان ماکو را بیشترین جامعه آماری در جذب پیش‌دبستانی ابراز کرد و گفت: در این شهرستان، دانش‌آموزان نسبت به سایر شهرستانها نسبت به علم‌آموزی تمایل دارند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: