کد خبر: 3812454
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰
طی سال گذشته صورت گرفت؛
گروه اجتماعی ــ مدیرکل کمیته امداد آذربایجان غربی گفت: کمیته امداد استان سال گذشته بیش از ۷۰ اقدام پیشگیرانه به‌منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی برای مددجویان انجام داده است.

اجرای بیش از ۷۰ برنامه در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی مددجویان آذربایجان غربی

عزیز سهندی، مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌ غربی، در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان غربی، اظهار کرد: کمیته امداد استان در سال گذشته بیش از ۷۰ اقدام پیشگیرانه به‌منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی برای مددجویان انجام داده است.
وی ادامه داد: اقدامات پیشگیرانه کمیته امداد آذربایجان‌ غربی در پنج حوزه اعتیاد، حاشیه‌نشینی، طلاق، مفاسد اخلاقی و مسائل مربوط به مناطق حاد و بحرانی صورت گرفته است.
مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌ غربی خاطرنشان کرد: آموزش مهارت‌های زندگی و مشاوره و مداخله در بحران جهت پیشگیری از اعتیاد، حمایت از زنان و فرزندان مددجوی معتاد درحال ترک، انعقاد تفاهم‌نامه با بهزیستی در راستای اشتغال افراد بهبودیافته و ارائه بسته‌های مختلف تشویقی به بهبودیافتگان از اهم اقدامات کمیته امداد آذربایجان‌ غربی در حوزه پیشگیری از اعتیاد است.
وی تصریح کرد: کنترل مهاجرت و حاشیه‌نشینی، ارائه طرح‌های عمرانی و خوداشتغالی روستائیان به‌منظور مقابله با مهاجرت، تشویق به مهاجرت معکوس با ارائه تسهیلات و طرح‌های اشتغال روستایی، آموزش مهارت‌های زندگی به مددجویان حاشیه‌نشین، آموزش مهارت‌های فرزندپروری به مددجویان حاشیه‌نشین، خدمات حقوقی و قضایی و بهسازی منازل مددجویی در حاشیه شهرها از اقدامات شایان کمیته امداد آذربایجان ‌غربی در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی حاشیه‌نشینی است.
سهندی با اشاره به اهتمام کمیته امداد آذربایجان‌ غربی جهت کاهش مشکلات اجتماعی ناشی از طلاق، تصریح کرد: این نهاد به‌منظور کاهش مشکلات ناشی از طلاق، اقدامات متعددی همچون شناسایی عوامل منجر به اختلاف همسران، مشاوره‌های پیش از ازدواج، معرفی زوج‌ها به مشاوران و اداره حقوقی کمیته امداد، آموزش کنترل خشم، ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به زوج‌ها، آموزش مهارت‌های زندگی به زنان مطلقه، ارتقای فرهنگ عفاف و حجاب و اشتغال‌زایی برای آنها را ارائه کرده است.
وی با تأکید بر لزوم مقابله با گسترش مفاسد اخلاقی در جامعه اسلامی، بیان کرد: کمیته امداد آذربایجان ‌غربی در این راستا اقدامات متعددی همچون آگاه‌سازی مددجویان از مشکلات خانوادگی، آگاه‌سازی از عواقب شوم فرار از خانه، برگزاری دوره‌ها و کلاس‌های متنوع اخلاق و آموزش‌های مقابله با مشکلات اخلاقی برای مددجویان را انجام داده است.
مدیرکل کمیته امداد آذربایجان غربی اظهار کرد: همچنین شناسایی مددجویان آسیب‌پذیر، ارائه خدمات اورژانسی به خانواده‌های در معرض بحران، اجرای طرح‌های مشاوره‌‌ و انعقاد قرارداد با سازمان‌های مختلفی همچون بهزیستی، سازمان بهداشت و درمان، آموزش و پرورش، نیروی انتظامی، انجمن وکلای دادگستری و دانشگاه‌ها از سایر اقدامات پیشگیرانه کمیته امداد آذربایجان ‌غربی در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: