کد خبر: 3813027
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۷
گروه اجتماعی ــ سرپرست شورای هیئت‌های مذهبی ارومیه از بلوک‌بندی هیئات مذهبی در ارومیه خبر داد و گفت: بلوک‌بندی موجب خواهد شد تا مراسم مذهبی شهر با انسجام هرچه بیشتر برگزار شود.

اجرای طرح بلوک‌بندی هیئات مذهبی در ارومیه

علی‌اکبر بیضایی، سرپرست شورای هیئات مذهبی ارومیه، در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان غربی، با اشاره به اجرای طرح بلوک‌بندی هیئات مذهبی در ارومیه، اظهار کرد: این طرح در راستای شناسایی و ساماندهی هرچه بیشتر هیئات مذهبی در ارومیه صورت می‌گیرد و ۱۲ منطقه در ارومیه و ۴ منطقه نیز در اطراف شهرستان جهت بلوک‌بندی شناسایی شده است.
وی ادامه داد: آئین‌نامه‌ای برای بلوک‌بندی هر منطقه تنظیم شده و هر منطقه یک دبیر و رابط فرهنگی خواهد داشت و همچنین یک نفر از اعضای شورای هیئات مذهبی به‌عنوان مسئول هر بلوک انتخاب خواهند شد.
بیضایی با اشاره به اینکه تاکنون ۴ منطقه در ارومیه بلوک‌بندی شده است، خاطرنشان کرد: در هر بلوک بیش از ۳۰ هیئت مذهبی شناسایی شده و هدف از این بلوک‌بندی نیز ایجاد وحدت در میان هیئات مذهبی شهرستان و رسیدن به یک نقطه واحد است.
وی با بیان اینکه ۵ مراسم مذهبی به‌صورت ویژه در بلوک‌ها برگزار خواهد شد، تصریح کرد: مراسم شهادت حضرت فاطمه(ص)، ولادت امام زمان(عج)، عید غدیر خم، ولادت امام حسین(ع) و مراسم هفتم محرم، ۵ مراسمی هستند که پس از اجرای طرح بلوک‌بندی به‌صورت ویژه در ارومیه برگزار خواهند شد.
سرپرست شورای هیئات مذهبی ارومیه تاکید کرد: بلوک‌بندی هیئات مذهبی موجب خواهد شد تا مراسمات مذهبی شهر با انسجام هرچه بیشتر برگزار شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: