کد خبر: 3813848
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۵
گروه اجتماعی ــ مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در آذربایجان غربی گفت: ترویج فرهنگ رضوی، مهمترین برنامه‌های فرهنگی آستان قدس رضوی در کشور است و طرح «چهارشنبه‌های امام رضایی» با هدف ترویج فرهنگ و سیره رضوی در ارومیه برگزار می‌شود.

تشریح جزئیات طرح «چهارشنبه‌های امام رضایی» در ارومیه

حجت‌الاسلام‌‌والمسلمین اکبر نوروزنژاد، مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در آذربایجان غربی، در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان غربی، اظهار کرد: دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی با چندین مأموریت، فعالیت‌های خود را ادامه می‌دهد که برنامه‌های فرهنگی در راستای ایجاد سبک زندگی و ترویج فرهنگ رضوی جزو مهم‌ترین آن‌هاست.
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در آذربایجان غربی افزود: رسیدگی به محرومان جامعه و ساماندهی خادمیاران امام رضا(ع) یکی دیگر از برنامه‌هایی بوده که همواره مدنظر است.
وی با توضیح طرح چهارشنبه‌های امام رضایی برای مردم ارومیه خاطرنشان کرد: چهارشنبه‌‌های امام رضایی هر هفته در یکی از مناطق محروم شهرستان ارومیه برگزار شده و ضمن برگزاری برنامه‌های فرهنگی با هدف ترویج سیره رضوی، مردم نیز بر سر سفره رضوی حاضر شده و متنعم خواهند شد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین نوروزنژاد تصریح کرد: در طول این برنامه، کانون خادمیاری زنان و خانواده مسئولیت انجام امورات افطاری، کانون خانواده شهدا مسئولیت دیدار با خانواده معظم شهدا، کانون هنری مسئولیت برپایی برنامه‌های فرهنگی و هنری مثل سرودخوانی و شعرخوانی، کانون مداحی مسئولیت مرثیه‌سرایی و مداحی را برعهده دارند.
وی با بیان اینکه کانون خادمیاری قرآنی محوریت برنامه‌هاست، تأکید کرد: هر هفته دو تن از قاریان بین‌المللی در محفل انس با قرآن حضور دارند، کانون شعر رضوی وظیفه دعوت از شعرا و شعرخوانی، کانون کتاب وظیفه آشنایی عموم با کتاب را بر عهده دارند.
مسئول نمایندگی آستان قدس رضوی در آذربایجان غربی یادآور شد: کانون اردوهای جهادی برای شناسایی مناطق محروم در راستای خدمات‌رسانی به مردم فعالیت دارد، همچنین بیش از ۲ هزار خادمیار در حال حاضر آماده خدمات‌رسانی هستند و کانون رسانه و فضای مجازی که مسئولیت اطلاع‌رسانی را بر عهده دارند، در همه برنامه‌ها حضور می‌یابند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین نوروزنژاد گفت: مسئولان کانون خادمیاری وقف و نذورات رضوی نیز به‌صورت هفتگی در مساجد حضور می‌یابند و نذورات مردم را دریافت می‌کنند که در نهایت برای امورات رضوی، سیل‌زدگان و محرومان منطقه مورد استفاده قرار می‌گیرد، کانون خادمیاری برای ثبت‌نام از خادمیاران در خدمت عموم قرار دارد و کانون زیارت اولی نیز برای افرادی است که در طول این چهار دهه توفیق زیارت حرم امام رضا(ع) را نداشته‌اند را مورد بررسی و شناسایی قرار می‌دهد تا توسط دفتر نمایندگی برای زیارت به مشهد مقدس اعزام شوند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: