کد خبر: 3814139
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۶
گروه اجتماعی - اسقف اعظم خلیفه‌گری آشوری، کلدانی و کاتولیک ارومیه با اشاره به اینکه روزه، پالایشگاه تزکیه نفس است، گفت: روزه گرفتن به‌تنهایی کافی نبوده و باید همراه با دعا و نماز باشد و روزه بدون دعا، همانند جسم بدون روح است.

روزه بدون دعا، همانند جسم بدون روح است

به گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، توماس میرم، اسقف اعظم خلیفه‌گری آشوری، کلدانی و کاتولیک ارومیه، صبح امروز، ۲ خرداد ماه، در نشست تخصصی آیین روزه‌داری در فرهنگ اقوام و ادیان، اظهار کرد: مسیحیان، احترام ویژه‌ای برای ماه رمضان قائل هستند و در کلیساها همواره برای احترام به شعائر الهی، در ایام ماه رمضان و به‌ویژه محرم، هرگونه تظاهر به برگزاری جشن و پایکوبی ممنوع اعلام می‌شود.
وی ادامه داد: در ادیان الهی، روزه یکی از ارکان مهم اعتقادی بوده و درواقع روزه، راهی مستقیم است که ما را به‌سوی معشوق ابدی هدایت می‌کند.
اسقف میرم با اشاره به اینکه روزه، پالایشگاه تزکیه نفس است، افزود: روزه گرفتن به‌تنهایی کافی نبوده و باید همراه با دعا و نماز باشد و روزه بدون دعا، همانند جسم بدون روح است.
وی یادآور شد: پیامبران الهی برای شروع هرکار بزرگی، روزه‌داری می‌کردند و حضرت عیسی(ع) نیز همواره به روزه و دعا پرداخته‌اند و از مردم جدا شده و به بیابان می‌رفتند و ۴۰ روز روزه‌داری می‌کردند و حضرت عیسی(ع) می‌فرمودند که معجزه کردن نیاز به دعا و روزه دارد، زمانی که روزه می‌گیرید، نباید خود را همانند ریاکاران نشان دهید.
اسقف اعظم خلیفه‌گری آشوری، کلدانی و کاتولیک ارومیه خاطرنشان کرد: در مسیحیت تظاهر به روزه‌داری گناه بوده و باطل است، روزه، دعا و صدقه سه راهی هستند که ما را به‌سوی خدا هدایت می‌کنند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: