کد خبر: 3814319
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۵
گروه سیاست و اقتصاد ــ امام جمعه ماکو با بیان اینکه ایجاد تمدن نوین اسلامی می‌تواند جوانانی مستعد برای ظهور امام زمان(عج) تربیت کند، تصریح کرد: امروز فرهنگ بسیجی در نام‌های متفاوت، اما با اهدافی واحد در مقابله با تروریست تشکیل شده است.

تمدن نوین اسلامی، زمینه‌ساز تربیت جوانان مستعد ظهور امام زمان(عج) است

به گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمحمد هاشمی، امام جمعه ماکو، ظهر امروز، ۳ خردادماه، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ماکو، اظهار کرد: آزادسازی خرمشهر، فرهنگ بسیجی، مقاومت، ایثار و حقانیت خدا را به نمایش گذاشت.
خطیب نماز جمعه ماکو با تاکید بر اینکه صبر، استقامت و ولایت‌پذیری در کنار وحدت، انسجام ملی، ایثار و ازخودگذشتگی، رمز پیروزی حق علیه باطل بود، افزود: ملت ایران امروز توانستند با ادامه گفتمان مقاومت در برابر مستکبرین جهان ایستادگی کنند.
وی ماحصل جنگ تحملیلی را مدیریت صحیح در امورات ابراز کرد و ادامه داد: مدیریت صحیح و شایسته، حول محور دین حق الهی می‌تواند اسلام را فاتح جهان کند.
هاشمی با بیان اینکه ایجاد تمدن نوین اسلامی می‌تواند جوانانی مستعد برای ظهور امام زمان فراهم سازد، خاطرنشان کرد: امروز فرهنگ بسیجی در نام‌های متفاوت ولی با اهدافی واحد در مقابله با تروریست تشکیل شده است.
خطیب نماز جمعه ماکو با اشاره به اینکه امروز این فرهنگ بسیجی است که رعب و وحشت را در دل مستکبران و منافع آنها به لرزه انداخته است، تصریح کرد: استقرار ناوهای جنگی آمریکایی در خلیج فارس، تنها یک خودنمایی پوچ است.
به‌گفته حجت‌الاسلام‌والمسلمین هاشمی مردم از مشکلات اقتصادی رنج می‌برند و باید مسئولین قوای سه‌گانه و مردم با سعی و تلاش بیشتر خود این مشکلات را حل کنند.
امام جمعه ماکو‌ تصریح کرد: هیچ کشوری برای پیشرفت ایران دلسوزی نخواهد کرد، بلکه خود مردم ایران خواهند توانست با حمایت از تولیدات داخلی تحرکات دشمن را بی‌اثر کنند.
وی با تاکید بر اینکه محرمیت و نامحرمیت در خانواده‌ها به‌جدیت پیگیری شود، افزود: رسانه‌ها و خانواده‌ها این اصل را ترویج دهند تا گام‌های ترقی به سوی جامعه کامل اسلامی برداشته شود.
هاشمی بر اهمیت برگزاری هرچه باشکوه‌تر اعمال شبهای قدر تاکید کرد و گفت: توصیف و تشریح مقام و جایگاه شبهای قدر در پیشگاه خداوند را نخواهیم توانست تشریح کنیم، شبهای قدر بالاتر از هزار شب است، چراکه اجر و ثواب این شب در پیشگاه خداوند نوشته می‌شود.
امام جمعه ماکو در تشریح احادیث ائمه اطهار گفت: تورات، انجیل، زبور و قرآن در ماه مبارک رمضان نازل شده است که مقدرات انسان در این ماه نوشته می‌شود و انس‌گیری با قرآن کریم و وجود مبارک امام زمان و ائمه اطهار در این شبها لازم است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: