کد خبر: 3819231
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
گروه سیاست و اقتصاد - امام جمعه ماکو تاکید کرد: فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای حق مسلم هر کشور بوده و دیدار رهبری در هفته گذشته با نخست وزیر ژاپن نشان داد که دخالت‌های نابجای آمریکا و ایادی استکبار هیچ نقشی در تضعیف اراده ایرانیان نداشته است.

دخالت‌های آمریکا، تاثیری در تضعیف اراده ملت ایران ندارد

به گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمحمد هاشمی، امام جمعه ماکو، ظهر امروز، ۲۴ خرداد ماه، در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ماکو با تاکید بر اینکه برای زیستن در جامعه‌ای سالم و شاداب به فضای سرسبز و سالم نیاز است، بر فرامین پیامبران در این خصوص اشاره کرد و گفت: فاضلاب‌های شهری که به رودخانه زنگمار سرازیر می‌شود، معضل جدی برای ماکو است.
خطیب نماز جمعه ماکو با بیان اینکه دشمن در برهه‌های مختلف با استفاده از روش‌های منظم و متفاوت درصدد خدشه‌دار کردن اسلام است، تاکید کرد: فشارهای اقتصادی، جنگ‌های نرم، تحریم‌های متفاوت و زیاده‌خواهی‌های دشمن در اثر ایجاد جنگ هر روز تشدید می‌شود و اینها فقط گوشه‌ای از اقدامات جهان کفر در برابر اسلام ناب محمدی است.
وی تصریح کرد: فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای حق مسلم هر کشور بوده و دیدار رهبری در هفته گذشته با نخست وزیر ژاپن نشان داد که دخالت‌های نابجای آمریکا و ایادی استکبار هیچ نقشی در تضعیف اراده ایرانیان نداشته است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین هاشمی با تاکید بر اینکه رونق‌ توليد‌ و توسعه ‌اقتصادی منطقه، در سايه رشد و توسعه کشاورزی تحقق خواهد یافت، گفت: طرح مقام معظم رهبری در خصوص مهار آب‌های مرزی، که به دولت اجازه دادند تا برای اجرای اين طرح، اعتبار آن را از صندوق توسعه‌ ملی بردارند، امروز به برکت اجرايی شدن اين طرح در منطقه، در آينده‌ نزديک، حدود ۲۵ هزار هکتار از اراضی منطقه‌ آزاد ماکو در ماکو، شوط و پلدشت، به آبياری نوين کشاورزی مجهز خواهند شد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: