کد خبر: 3826963
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶
گروه سیاست و اقتصاد ــ مسئول دفتر نظارت و بازرسی انتخابات آذربایجان غربی گفت: در کل استان ۱۲ هزار ناظر امین و فعال وجود دارد که از میان مردم به‌صورت داوطلبانه انتخاب شده‌اند و از طریق کمیسیون جذب و ارزیابی این تعداد برگزیده می‌شوند و در طول سال همکاری دارند.

قانون اساسی کشور جمهوریت و اسلامیت دارد

به گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، قنبر کریم‌نژاد، مسئول دفتر نظارت و بازرسی انتخابات آذربایجان غربی صبح امروز، ۲۳ تیر‌ماه‌ در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار کرد: تمامی کشورهایی که قانون اساسی دارند، برای صیانت و نگهداری از آن تشکیلاتی را پیش‌بینی کرده‌اند که از قانون اساسی آن کشور که سرآمد قوانین است، حفظ و حراست کند.

وی ادامه داد: در کل جهان چهار روش برای صیانت از قانون اساسی کشورها وجود دارد که شامل روش آمریکایی، روش اروپایی، مختلط و شورایی معروف به روش فرانسوی بوده و شورای جمهوری اسلامی در حین تدوین قانون اساسی از روش شورایی استفاده کرده و نهاد شورای نگهبان را به‌عنوان نگهبان قانون اساسی انتخاب کرده است.

کریم‌نژاد با اشاره به اینکه نظام ما در مقایسه با نظام‌های دیگر دارای مشروعیت مذهبی، معنوی و دینی است، بیان کرد: قانون اساسی کشور ما هم وجهه جمهوریت داشته و هم وجهه اسلامیت دارد.

وی تأکید کرد: ما از دید اعتقادی و ملی خود معتقد هستیم که باید بسیار بیشتر از کشورهای دیگر حساسیت بیشتری نسبت به قانون اساسی کشور خود داشته باشیم و از آن حفظ و حراست کنیم.

مسئول دفتر نظارت و بازرسی انتخابات آذربایجان غربی در رابطه با وظایف شورای نگهبان گفت: وظایف این شورا شامل نظارت بر قوانین و مقررات، تفسیر قانون اساسی و نظارت بر انتخابات است.

وی یادآور شد: در کل استان ۱۲ هزار ناظر امین و فعال وجود دارد که از میان مردم به‌صورت داوطلبانه انتخاب شده‌اند و از طریق کمیسیون جذب و ارزیابی این تعداد برگزیده می‌شوند و در طول سال همکاری دارند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: