کد خبر: 3827294
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۸
طی سه ماهه نخست سال جاری صورت گرفت؛
گروه اجتماعی ــ معاون امور اجتماعی اداره‌کل بهزیستی آذربایجان غربی با بیان اینکه طی سه ماهه نحست سال جاری ۵ مورد کودک‌آزاری در ارومیه، بوکان و مهاباد صورت گرفته است، گفت: سال گذشته نیز تعداد کودک‌آزاری در استان ۹ نفر گزارش شده بود.

گزارش ۵ مورد کودک‌آزاری در آذربایجان غربی

به گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، مهرداد مطلبی، معاون امور اجتماعی اداره‌کل بهزیستی آذربایجان غربی، صبح امروز، ۲۴ تیر ماه، در نشست خبری با اصحاب رسانه، با اشاره به آمار حوزه آسیب‌های اجتماعی در استان اظهار کرد: طی سه ماهه نخست سال جاری برای ۵۷۰ نفر انواع مداخلات روانشناسی، قضایی و حقوقی از سوی سازمان بهزیستی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: تعداد تماس‌ها با اورژانس اجتماعی نیر در سال گذشته بیش از ۲۴ هزار تماس بوده که این رقم در سه ماهه نخست سال جاری ۶ هزار و ۱۸ مورد تماس با اورژانس اجتماعی در استان انجام شده است.

مطلبی با اشاره به اینکه طی سال گذشته ۲۴۹ کودک کار و خیابانی از سوی سازمان بهزیستی خدمات دریافت کردند، یادآور شد: طی سه ماهه نخست سال جاری نیز ۴۹ کودک کار و خیابانی از خدمات سازمان بهزیستی بهره‌مند شده‌اند.

وی تصریح کرد: خانه امن استان نیز طی سه ماهه نخست سال جاری برای زنان خشونت‌دیده به تعداد ۲۸ نفر خدمات ارائه داده است و هم‌اکنون نیز ۷ کودک در مرکز نگهداری کودکان خیابانی در استان ساماندهی می‌شوند.

معاون امور اجتماعی اداره‌کل بهزیستی آذربایجان غربی با بیان اینکه در کل استان یک مرکز دولتی شیرخوارگان ۱ تا ۳ سال وجود دارد، گفت: ۲ مرکز هیات امنایی ۳ تا ۶ سال و ۶ مرکز پسرانه ۶ تا ۱۸ ساله و ۸ مرکز دخترانه ۶ تا ۱۸ سال نیز در استان مشغول به فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه طی سه ماهه نحست سال جاری ۵ مورد کودک‌آزاری در ارومیه، بوکان و مهاباد صورت گرفته است، افزود: سال گذشته نیز تعداد کودک‌آزاری در استان ۹ نفر گزارش شده بود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: