کد خبر: 3828031
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۵
گروه اجتماعی - محصولات و دستاوردهای پژوهشی خوشه صنعتی فرآوری محصولات باغی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی و آخرین فناوری‌های مرتبط نوین این نهاد در نمایشگاه بین‌المللی صنایع کوچک و متوسط و مواد غذایی و کشاورزی گوانگجو چین به مدت چهار روز به نمایش گذاشته شد.

حضور فعال جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی در نمایشگاه بین‌المللی صنایع گوانگجو چین

امین رستم‌زاده، سرپرست جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی، در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان غربی، اظهار کرد: معاون پژوهشی واحد در قالب مجری خوشه فرآوری محصولات باغی جهاد دانشگاهی به همراه اعضای خوشه و محصولات آنها و نیز آخرین مطالعات، طرح‌ها و نتایج پژوهشی خوشه و دستاوردهای فناورانه پژوهشی واحد را در معرض دید بازدیدکنندگان این نمایشگاه بین‌المللی قرار دادند.

رستم‌زاده در تشریح حضور این نهاد در نمایشگاه گوانگجو چین تصریح کرد: طرح خوشه صنعتی فرآوری محصولات باغی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی با حمایت شرکت شهرک‌های صنعتی در غرفه اختصاصی به‌صورت مستقل در فضای ۳۰ متر مربع در نمایشگاه حضور یافت که این نمایشگاه بین‌المللی با قدمتی نزدیک به ۷ دهه داشته و از سال ۱۹۵۷ سالیانه دو بار در سطح بین‌المللی با ۴۸۷ غرفه و ۳۴ سالن برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: مسئولان عالی‌رتبه مربوطه کشور چین از جمله وزیر صنایع و اطلاعات چین، استاندار گوانگجو، مسئول کنسول‌گری ایران در گوانگجو و تولیدکنندگان و فعالان صنعتی صنایع بسته‌بندی و تولیدکنندگان از کشورهای چین، مالزی، هنگ‌کنگ به‌صورت اختصاصی از نمایشگاه و غرفه واحد بازدید کردند.

سرپرست جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی گفت: خوشه فرآوری محصولات باغی کشاورزی جهاد دانشگاهی با نمایش بیش از ۶۰ محصول و دستاورد از فعال‌ترین واحدها و شرکت‌های ایرانی حاضر در نمایشگاه از لحاظ تنوع محصولات به نمایش گذاشته شده بود.

رستم‌زاده خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی در قالب این خوشه صنعتی با هدف کسب تجربه، یافتن بازارهای هدف جدید، شناخت قوانین و اقتصاد چین، چگونگی نفوذ در آن و بر قراری ارتباط با تجار چین و شناخت توانمندی‌های کشورهای شرکت‌کننده در نمایشگاه، یافتن سرمایه‌گذار مشترک چینی و انتقال تکنولوژی و آشنایی با دستاوردهای فناورانه این واحد و توسعه همکاری‌های علمی بین‌المللی در نمایشگاه صنایع متوسط و کوچک و صنایع غذایی گوانگجو چین شرکت کرده بود.

وی ادامه داد: در این نمایشگاه علاوه بر صحبت و مذاکره با تجار، تولیدکنندگان خارجی و پژوهشگران این حوزه و تجار دیگر کشورها از جمله هنگ‌کنگ، تایوان و مالزی، نشست‌هایی در مورد چگونگی برقراری ارتباط و فعالیت مشترک از طرف خوشه صنعتی و گروه‌های جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی برگزارشد.

سرپرست جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی افزود: در این نمایشگاه بیش از چهل کشور اروپایی، آسیایی و آفریقایی شرکت کرده بوده‌اند که نشان از اهمیت و سطح کیفی بین‌المللی این رویداد صنعتی و علمی دارد.

رستم‌زاده با تاکید بر لزوم حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی برای معرفی دستاوردهای جهاد دانشگاهی در سطح بین‌المللی و کسب تجارب کشورهای موفق اظهار کرد: اعضای خوشه صنعتی فرآوری محصولات باغی و گروه‌های مختلف معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی واحد با ارایه آخرین محصولات و دستاوردهای علمی و فنی اجرایی خود از این فرصت غنی فنی و علمی بین‌المللی برای ارائه دستاوردهای خود در این حوزه بهره‌برداری کردند.

لازم به ذکر است، معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی به‌عنوان طرح خوشه فرآوری محصولات باغی به کارفرمایی شرکت شهرک‌های صنعتی استان درحال اجرا است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: