کد خبر: 3828098
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵
گروه سیاست و اقتصاد - نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه در چهلمین سالگرد تاسیس نهاد نماز جمعه در کشور قرار گرفتیم، گفت: متاسفانه در مدت این چهل سال هیچ تبلیغ اساسی برای این فریضه الهی در کشور صورت نگرفته و ضروری است تا اقامه نماز جمعه بیش از پیش مورد توجه مردم و مسئولان قرار گیرد.

مغفول ماندن تبلیغات اساسی نماز جمعه در کشور

به گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمهدی قریشی، نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، صبح امروز، ۲۷ تیر ماه، در سومین جلسه شورای اداری استان که با حضور رئیس دیوان محاسبات کشور در محل استانداری آذربایجان غربی برگزار شد، اظهار کرد: در بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد تاکید کرده‌اند که فقر و غنا در مساله معنویت انسان تاثیرگذار است و در روایات نیز آمده که فقر، انسان را تا سرحد کفر نیز می‌برد.

وی ادامه داد: انتظار از مسئولان این است که به شوراهای اداری استانها به چشم اتاق جنگ اقتصادی بنگرند و بی‌عدالتی در جامعه باید ممنوع شود و با فساد در ادارات برخورد صورت گیرد.

قریشی افزود: شوراهای اداری باید به‌صورت جدی برای حل مشکلات اقتصادی مردم برنامه‌ریزی کرده و با فساد و تخلفات اداری و توزیع ناعادلانه اعتبارات در استان مقابله کنند.

وی به دیدار اخیر ائمه جمعه کشور با مقام معظم رهبری اشاره کرد و یادآور شد: در چهلمین سالگرد تاسیس نهاد نماز جمعه در کشور قرار گرفتیم، متاسفانه در مدت این چهل سال هیچ تبلیغ اساسی برای این فریضه الهی در کشور صورت نگرفته و ضروری است تا اقامه نماز جمعه بیش از پیش مورد توجه مردم و مسئولان قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: مسئولان نباید حضور در نماز جمعه را ریا تلقی کنند و از این رو باید حضور پررنگ‌تری در نماز جمعه داشته باشند.

وی از فرمانداری و مسئولان شهرستان درخواست کرد تا امکانات و شرایط لازم را برای تسهیل حضور مردم در نماز جمعه فراهم کنند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: