کد خبر: 3828169
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۵
گروه سیاست و اقتصاد - رئیس دیوان محاسبات کشور با بیان اینکه مدیران، ویترین توسعه انقلاب اسلامی هستند، تصریح کرد: ‌باید دیوان محاسبات نیز نظارت را در خدمت توسعه انجام دهد تا مشکلات کشور حل شود.

مدیران، ویترین توسعه انقلاب اسلامی هستند

به گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، عادل آذر، رئیس دیوان محاسبات کشور، صبح امروز، ۲۷ تیر ماه، در سومین جلسه شورای اداری آذربایجان غربی، اظهار کرد: یکی از چالش‌های دیوان محاسبات در نظارت بر دستگاه‌ها، بدفهمی برخی مدیران در اثر انبوه قوانین است.

وی ادامه داد: مدیران دستگاه‌های اجرایی به‌عنوان طلایه‌داران توسعه کشور، باید دیوان محاسبات را محرم و مشاور خود بدانند.

آذر با اشاره به اینکه مدیران، ویترین توسعه انقلاب اسلامی هستند، تصریح کرد: ‌باید دیوان محاسبات نیز نظارت را در خدمت توسعه انجام دهد تا مشکلات کشور حل شود.

وی خاطرنشان کرد: در دیوان محاسبات کشور، تلاش بر این است تا به توسعه کشور کمکی شده و در این زمینه، نظارت پیشگیرانه‌محور، از برنامه‌های اصلی دیوان محاسبات محسوب می‌شود.

رئیس دیوان محاسبات کشور تصریح کرد: کنترل‌های داخلی و اعتماد بیش‌ازحد، یکی از آسیب‌های دستگاه‌های مختلف و منفذ وقوع جرم بوده و اعتماد زیاد مدیران به برخی افراد و سپردن اختیارات نهادهای تصمیم‌گیری و نظارت و کنترل به یک نفر، زمینه‌ساز وقوع جرم است و مدیران باید نظارت‌های بیشتری در این خصوص داشته باشند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: