کد خبر: 3828937
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۲
گروه سیاست و اقتصاد - امام جمعه ماکو با بیان اینکه نماز جمعه از دیدگاه اسلام از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است، تصریح کرد: نماز جمعه باید پرشکوه و دشمن‌شکن و با احساس مسئولیت مردم و مسئولین برگزار شود تا این تلاقی بین مردم و مسئولان تقویت شود.

نماز جمعه؛ تلاقی باشکوه مردم و مسئولان

به گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمحمد هاشمی، امام جمعه ماکو، ظهر امروز، ۳۰ تیر ماه، در جلسه برنامه‌ریزی بزرگداشت هفته نماز جمعه گفت: در قرآن کریم بر اقامه نماز جمعه با صراحت تاکید شده است، لذا این اهمیت بحث را در دین اسلام نشان می‌دهد.

وی افزود: در اوقات خاص روز جمعه شایسته است که نماز جمعه به داد و ستد اولویت داده شود تا ارزش و جایگاه اسلام با این اقدام روز به روز به قله‌های موفقیت نزدیک شود.

امام جمعه ماکو نماز جمعه را نماز حاکمیتی یاد کرد و گفت: سیره عملی پیامبر بر عبادی و سیاسی بودن نماز جمعه تاکید دارد.

وی نماز جمعه را نماز وحدت‌آفرین یاد کرد و گفت: دشمنان، کوچکترین نقاط کشور را که نماز جمعه برگزار می‌شود، رصد می‌کنند و برای آنها نقشه دارند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین هاشمی افزود: نماز جمعه باید پرشکوه و دشمن‌شکن و با احساس مسئولیت مردم و مسئولین برگزار شود تا این تلاقی بین مردم و مسئولین تقویت شود.

امام جمعه ماکو تصریح کرد: تبلیغ نماز جمعه در راستای جذب جوانان از اهمیت ویژه برخوردار است، لذا شایسته است در این راستا ستاد اقامه نماز جمعه قدم‌های شایسته‌ای بردارد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: