کد خبر: 3835055
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۹
گروه اجتماعی - استاندار آذربایجان‌غربی گفت: درحال‌حاضر پنج هزار و ۴۰۰ هزار نفر معتاد متجاهر در استان وجود دارد و کمبود محل نگهداری و امکانات و تجهیزات از مهم‌ترین نیازهای استان در این زمینه محسوب می‌شود.

وجود بیش از ۵ هزار معتاد متجاهر در آذربایجان‌غربی

به گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، محمدمهدی شهریاری، استاندار آذربایجان غربی، عصر امروز، ۲۳ مردادماه، در دومین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، اظهار کرد: طی سال جاری کشفیات مواد مخدر در استان ۴۸ درصد افزایش داشته است، به‌گونه‌ای که طی چهار ماهه نخست سال جاری چهار هزار و ۹۵۴ کیلوگرم انواع مواد مخدر و پیش‌ساز کشف شده‌ است.

وی ادامه داد: جمعیت استان طبق سرشماری سال ۹۵ بیش از ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر بوده و رتبه هشتم جمعیت کشور را داشته و شامل اقوام و ادیان گوناگونی بوده که در معرض تهدیدات مختلف مواد مخدر به‌خاطر مرزی بودن استان قرار دارند.

شهریاری با اشاره به اینکه تعداد معتادان در چرخه درمان در استان، طی طول سال گذشته به تعداد ۱۹۴۴۸ نفر بوده اند، تصریح کرد: به‌علت نبود نمایشگاه دائمی به‌منظور آگاه‌سازی در زمینه مبارزه با مواد مخدر، مقرر شده تا نمایشگاه هدف با اولویت محیط‌های آموزشی با همکاری استانداری، ورزش و جوانان، بهزیستی و آموزش و پرورش با اعتبار ۱ میلیارد ریال دایر شود.

وی یادآور شد: آذربایجان‌غربی جزو استان‌هایی است که به‌خاطر مرزی بودن در مسیر ترانزیت مواد مخدر به اروپا قرار دارد و فرهنگ‌سازی برای پیشگیری در این راستا جزو اولویت‌های استان است.

استاندار آذربایجان‌غربی خاطرنشان کرد: درحال‌حاضر پنج هزار و ۴۰۰ هزار نفر معتاد متجاهر در استان وجود دارد و کمبود محل نگهداری و امکانات و تجهیزات از مهم‌ترین نیازهای استان در این زمینه محسوب می‌شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: