کد خبر: 3843063
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰
گروه اجتماعی - رئیس سازمان حج و زیارت آذربایجان‌غربی گفت: تاکنون ۱۲ هزار و ۴۰۰ نفر در پیاده‌روی اربعین ۹۸ ثبت‌نام کرده‌اند و طی سال گذشته نیز تعداد ثبت‌نام‌کنندگان در همايش عظیم پياده‌روی اربعين حسينی در استان نیز بیش از ۱۷ هزار نفر بود.

ثبت‌نام بیش از ۱۲ هزار نفر از آذربایجان‌غربی در سامانه سماح

محمدرضا نديری، رئیس سازمان حج و زیارت آذربایجان‌غربی، در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان‌غربی، اظهار کرد: ثبت‌نام پیاده‌روی اربعین امسال از ۱۹ شهریورماه مصادف با دهم محرم آغاز شده و ۷ آبان ماه مصادف با ۳۰ صفر نیز باید تمام زائران به کشور بازگردند، زیرا زائران نمی‌توانند بیش از یک ماه اقامت داشته باشند و باید در موقع مقرر اقدام به بازگشت نمایند.

وی ادامه داد: تاکنون ۱۲ هزار و ۴۰۰ نفر در پیاده‌روی اربعین ۹۸ ثبت‌نام کرده‌اند و طی سال گذشته نیز تعداد ثبت‌نام‌کنندگان در همايش عظیم پياده‌روی اربعين حسينی در استان نیز بیش از ۱۷ هزار نفر بود و پيش‌بينی می‌شود اين تعداد در سال جاری نيز در روزهای آينده افزايش يابد، زیرا استقبال بیش از سال گذشته بوده و انتظار می‌رود نسبت به سال گذشته دوبرابر شود.

ندیری افزود: امسال ویزای اربعین حذف شده و ثبت‌نام فردی یا گروهی از طریق سامانه سماح به آدرس samah.haj.ir انجام می‌گیرد که کاربر در هنگام ثبت‌نام ۲۵ هزار تومان از طریق درگاه اینترنتی پرداخت می‌کند که ۳ هزار تومان هزینه ثبت‌نام و ۲۲ هزار تومان نیز هزینه بیمه و خدمات درمانی است.

وی تصریح کرد: در صورت وقوع حادثه یا فوت زائر، ۳۰۰میلیون تومان غرامت از طریق بیمه پرداخت خواهد شد و زائران باید با پاسپورت دارای اعتبار حداقل سه ماه از زمان خروج از ایران اقدام به سفر زیارتی نمایند.

رئیس سازمان حج و زیارت آذربایجان‌غربی خاطرنشان کرد: زائران کربلا در اربعین به‌عنوان سفیران فرهنگی کشور و مهمان در عراق خواهند بود و باید متناسب با فرهنگ ایرانی و شان مهمان رفتار کنند و امسال هزینه‌ها رایگان نیست و باید به مقدار کافی پول رایج کشور مقصد را به همراه داشته باشند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: