کد خبر: 3848885
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۵
گروه اقتصاد ــ مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: این منطقه با دارا بودن ظرفیت‌های بی‌نظیر در گردشگری،‌ نیازمند جذب سرمایه‌گذاری بیشتری است که این مساله با همراهی و همکاری دستگاه‌های اجرایی و واگذاری امور به بخش خصوصی اتفاق خواهد افتاد.

منطقه آزاد ماکو نیازمند سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است

محمدرضا عبدالرحیمی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو ، در گفت و گو با خبرنگار ایکنا از آذربایجان‌غربی، اظهار کرد: اصلاح جاده‌ها و راه‌های دسترسی به منطقه، افزايش پروازها از منطقه به عنوان زیرساخت‌های گردشگری، سامان‌دهي فوری آثار بی‌بديل تاريخي در منطقه و معرفی و شناساندن این ظرفیت‌ها به ايرانيان و ساير مردم جهان وظیفه دولت و سازمان منطقه آزاد است كه با تلاش هاي تدبيرپانه باز مهندسي خواهند شد.

وی ادامه داد: البته نبايد فراموش كنيم كه دولت و بخش‌هاي غير دولتي باهم می‌توانند صنعت گردشگری را ساماندهی کرده و براي كشور تولید ارزش و ثروت کنند و تمام امور مربوط به تصديهاي ارائه خدمات در صنعت گردشگري كار بخش غير دولتي می‌باشد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو با انتقاد از هرگونه احداث مركز اقامتي و ميهمانسرا توسط سازمان‌هاي دولتي از جمله سازمان منطقه آزاد افزود: ۲۳ مرکز اقامتی با ۶۷۲ تخت درمحدوده منطقه آزاد ماکو به همراه ٦ شركت خدمات سفر و گردشگری ارائه خدمات می‌کنند كه تمام تلاش ما بايد براي اقتصادي شدن سرمايه‌گذاري مردم و بخش‌خصوصي در اين حوزه معطوف شود.

وی وجود ۱۴۳ اثر تاریخی در این منطقه به همراه صدها جاذبه طبيعی بكر در سطح منطقه که از قابلیت ثبت ملي و جهانی نیز برخوردارند دركنار فرهنگ و آداب و رسوم مردم و قوميتهاي مختلف ساكن در سطح شهرها و ٢٦١ روستاي منطقه را بهانه‌هاي خوبي براي سفر به منطقه آزاد ماكو ياد كرد.

عبدالرحیمی ادامه داد: خصوصیت و رفتار فردي و اجتماعي مردم هر مقصد و منطقه در نحوه تعامل و معاشرت با گردشگران نکته بسیار مهم و البته سرنوشت‌سازی در صنعت گردشگری به حساب می‌آید و از اين جهت رفتار با گردشگران در سطح منطقه آزاد ماكو بايد به الگويي در سطح كشور تبديل شود.

وی نظام‌مند شدن و شناسنامه‌دار شدن فعالان صنعت گردشگري و لزوم احراز صلاحيت حرفه‌ای و تخصصي و نظارت به اصناف و تاسيسات و تسهيلات گردشگری به منظور اطمينان از رعایت اصول، استاندارها و مقررات این صنعت را در سطح منطقه ضروری دانست و اظهار کرد:‌ شروع این فرآيند با آموزش مديران و کارکنان بخش هاي مختلف مرتبط با زنجيره سفر و گردشگريست كه در دستور كار مديريت گردشگري سازمان منطقه می‌باشد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو تصریح کرد:‌ تسهيل فضاي كسب و كار و فعاليت در بخش گردشگري منطقه و تسريع در ورود به فعاليتهاي اين صنعت در منطقه برنامه ديگر است كه با بازنگري و بهبود فرايند مربوطه در سازمان جان تازه‌اي به شرايط صنعت گردشگري در منطقه خواهد بخشيد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: