کد خبر: 3857324
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۲
گروه سیاسی ــ امام جمعه خوی گفت: قطع رابطه با افراد منحرف از مقدمات تهذیب نفس بوده و یکی از ارزش‌های اخلاقی تزکیه نفس است که بیش از ۲۰ بار به‌صورت‌های گوناگون در قرآن آمده است.

قطع رابطه با افراد منحرف از مقدمات تهذیب نفس است

به گزارش خبرگزاری ایکنا از آذربایجان‌غربی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدرضی شکوری، امام جمعه خوی، امروز، ۲۴ آبان در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اظهار کرد: قطع رابطه با افراد منحرف از مقدمات تهذیب نفس بوده و یکی از ارزش‌های اخلاقی تزکیه نفس است که بیش از ۲۰ بار به‌صورت‌های گوناگون در قرآن آمده است.

وی با بیان اینکه حکما و علمای اخلاق هدف از علم اخلاق را تزکیه نفس بیان کردند، افزود: دوری جستن از افراد آلوده و دوری از هم‌نشینی با افراد شرور و منحرف یکی از مقدمات تهذیب نفس است.

مبارزه با دشمنان از ویژگیهای حزب الله در قرآن است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین شکوری در ادامه خطبه‌های خود با اشاره به اینکه اظهار بیزاری و مبارزه با دشمنان از ویژگی‌های حزب‌الله در قرآن است، گفت: در بخشی از روایات انسان‌های متقی تحت عنوان حزب الله معرفی شدند.

وی ایمان داشتن به خداوند، ایمان به رسول‌خدا(ص)، ایمان به امامت ائمه(ع)، ایمان به سرای آخرت و بیزاری از دشمنان خدا و مبارزه با آنان را از جمله ویژگی‌های بیان شده برای حزب‌الله در آیات متعدد قرآن بیان کرد.

امام جمعه خوی در خطبه دوم ادامه داد: نترسیدن از غیر خدا، امانت‌داری و راستی از ویژگی‌های انبیاست و یکی از معضلات اساسی جوامع بشری جدایی از ادیان الهی و آموزه‌های انبیاء و حاکمیت انسان‌های منحرف و فاسد بر بشر است.

وی با استناد به آیاتی از قرآن صداقت در گفتار، تعهد به وعده‌‌ها، امانت‌داری، نترسیدن از غیر خدا و حسن خلق و محبت را از جمله ویژگی‌های برجسته پیامبران الهی برشمرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: