کد خبر: 3860998
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۲
گروه سیاسی _ امام جمعه تکاب گفت: برخی از نمایندگان مجلس به دلیل بده و بستان‌های مالی و سیاسی در عمل به وظیفه نظارتی خود کوتاهی می‌کنند.

کوتاهی نمایندگان مجلس در انجام وظیفه نظارتی‌شان

حجت‌الاسلام عیسی برادری، امام جمعه تکاب، در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان‌غربی، با انتقاد از اینکه نمایندگان مجلس در عمل به وظیفه نظارتی خود کوتاهی می‌کنند، اظهار کرد: یک نماینده مجلس باید هنگامی که مشاهده می‌کند حقوق ملت و حاکمیت زیر پا گذاشته می‌شود باید از آن دفاع کند اما برخی از نمایندگان به دلیل ایمان ضعیف و دین‌مدار نبودن و یا بده و بستان‌های مالی و سیاسی به راحتی به جای دفاع از حق مردم، حق‌کشی می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه سالروز شهادت آیت‌الله مدرس در ۱۰ آذرماه روز مجلس نام‌گذاری شده است، افزود: اگر امروز امثال آیت‌الله مدرس در مجلس حضور داشته و مانند او به وظیفه وکالت خود عمل می‌کردند دیگر مشکلات امروزی وجود نداشت.

امام جمعه تکاب با ابراز گله‌مندی از نمایندگان مجلس ادامه داد: با وجود آنکه در مجلس اقدامات خوبی از نظر تصویب قانون انجام شده اما آنگونه که باید و شاید انتظارات مردم از نمایندگان دهمین دوره مجلس برآورده نشده است.

وی با اشاره به اینکه جایگاه مجلس جایگاه بالایی است، عنوان کرد: افرادی که برای نشستن بر کرسی مجلس با رای مردم به این جایگاه دست پیدا می‌کنند باید مردم‌دار، انقلابی و شریف بوده و به گونه‌ای عمل کنند که مصداق بارز سخن امام خمینی‌(ره) باشند مبنی بر اینکه « مجلس در راس همه امور است».

حجت‌الاسلام برادری با بیان اینکه یک نماینده مجلس براساس قانون اساسی کشور این اختیار را دارد که از مسؤولان سؤال کند، تصریح کرد: مهترین وظیفه یک نماینده مجلس در کنار تصویب قانون، نظارت بر حسن اجرای آن است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: