کد خبر: 3878690
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۹
امام جمعه خوی گفت: یکی از آسیب‌های جدی در دوران تبلیغات انتخاباتی، افراط و تفریط های طرفداران نامزدها است که از طریق اتهام‌زنی‌ها، تهمت‌ها، تخریب‌ها، ایجاد اختلاف‌ها و برای بهم ریختن فضای سالم انتخابات اقدام می‌کنند.

افراط و تفریط از آسیب‌های جدی انتخابات استبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌غربی، حجت‌الاسلام سیدرضی شکوری، امروز، ۲۵ بهمن‌ماه در خطبه اول نماز جمعه خوی، ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوا با توجه به میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن، محور بحث خود را جایگاه و نقش زن قرار داد و اظهار کرد: رسول خدا(ص) می‌فرماید: خداوند به هر کس زن شایسته روزی کند او را بر حفظ بخشی از دینش یاری کرده پس برای بخش دومش از خدا پروا کند.

وی با اشاره به وظایف مرد نسبت به زن، افزود: وجوب پرداخت نفقه و مهریه، برخورد مناسب و شایسته، تلاش جهت ایجاد رفاه زن و فرزندان، داشتن احساس مسئولیت نسبت به خانواده، اجتناب از توهین و تنبیه زن و لزوم اظهار محبت و دوستی از جمله این وظایف است.

امام جمعه خوی ادامه داد: وظایف زن در مقابل شوهر خود عبارت از مورد تکریم قرار دادن شوهر، قانع بودن در زندگی، پذیرش مدیریت مرد، امانت‌داری و ایجاد آرامش در محیط خانواده است.

خداوند برای زنان و مردان پاداش یکسان در نظر گرفته است

وی بیان کرد: مرحوم طبرسی در تفسیر مجمع‌البیان نقل می‌کند وقتی اسماء بِنْتِ عُمَیْس با شوهر خود جعفربن‌ابی‌طالب از حبشه برگشت نزد همسران رسول خدا(ص) رفت و گفت آیا درباره ما زنان هم چیزی از قرآن نازل شده است؟ گفتند نه، اسما محضر رسول خدا(ص) رفت و عرض کرد: ای رسول خدا زنان محروم و بازنده‌اند، پیامبر(ص) فرمود: چرا؟ عرض کرد: چون از آنان مانند مردان به‌خوبی یاد نمی‌شود و خداوند آیه شریفه ۳۵ سوره احزاب را نازل کرد که می‌فرماید: مردان و زنان مسلمان، مردان و زنان باایمان، مردان و زنان عابد، مردان و زنان راستگو، مردان و زنان شکیبا، مردان و زنان فروتن، مردان و زنان صدقه‌دهنده، مردان و زنان روزه‌دار، مردان و زنان پاکدامن، مردان و زنانی که خدا را زیاد یاد می‌کنند خدا برای همه آنان آمرزش و پاداش بزرگ فراهم ساخته است.

حجت‌الاسلام شکوری گفت: از مفاد آیه شریفه و سایر آیات و روایات مربوطه به دست می‌آید که زنان از ویژگی‌ها و حقوق متعددی برخوردارند که از این نظر با مردان هیچ تفاوتی ندارند از قبیل استفاده از نعمت‌ها و مواهب خدا در دنیا، برخورداری از پاداش اعمال دنیوی خود، پرداختن به موضوع تعلیم و تربیت، تلاش در کسب مدارج معنوی و تقوا، از لحاظ خلقت زن و مرد مکمل یکدیگرند و زن و مرد بعد از ازدواج از حقوق متقابل دارند.

وی با بیان اینکه بداخلاقی‌های انتخاباتی شایسته ملت ما نیست، بیان کرد: یکی از آسیب‌های جدی در دوران تبلیغات انتخاباتی، افراط و تفریط‌های طرفداران نامزدهاست که از طریق اتهام‌زنی‌ها، تهمت‌ها، تخریب‌ها، ایجاد اختلاف‌ها و برای بهم ریختن فضای سالم انتخابات اقدام می‌کنند در صورتی که در یک جامعه اسلامی نباید شاهد چنین فضاسازی‌ها باشیم که قطعاً دشمنان قسم خورده از این موج‌آفرینی‌ها جهت بهم ریختن امنیت جامعه سوءاستفاده می‌کنند.

امام جمعه خوی تصریح کرد: مقام معظم رهبری در دوره‌های مختلف درخواست‌ها و تأکیدات مکرری داشتند که تبعیت از فرامین ایشان به‌عنوان مرجع تقلید و رهبر انقلاب اسلامی وظیفه و تکلیف شرعی و انقلابی برای هر انسان متدین و ایرانی است.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب بیان کرد: مقام معظم رهبری در بخشی از توصیه‌های خود در زمینه معنویت و اخلاق در این بیانیه می‌فرمایند: ابزارهای رسانه‌ای پیشرفته و فراگیر امکان بسیار خطرناکی را در اختیار کانون‌های ضدمعنویت و ضداخلاق نهاده است و هم‌اکنون تهاجم روزافزون دشمنان به دل‌های پاک جوانان و نوجوانان و حتی نونهالان را با بهره‌گیری از این راه به چشم خود می‌بینیم.

حجت‌الاسلام شکوری گفت: دشمنان جنگ نرم فرهنگی، جنگی جدی علیه معنویت و اخلاق شروع کرده‌اند و حجم سنگینی از آتش تبلیغاتی برای فروپاشی نهاد خانواده و اعتقادات دینی و معنوی مردم از سوی دشمن به‌کار گرفته شده است.

وی در پایان با قدردانی از حضور حماسی مردم متعهد ایران و خوی در مراسم چهلم سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و راهپیمایی ۲۲ بهمن، گفت: این حضور دشمنان قسم‌خورده انقلاب اسلامی و ملت متعهد ایران را کاملاً ناامید کرد به‌طوری‌ که حتی رسانه‌های تعدادی از کشورهای معاند بر حضور حماسی و پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن اعتراف کردند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: