کد خبر: 3901517
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۵
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: نام و خدمات استاد «مصطفی خرم‌دل» که به حق از برجسته‌ترین ادبا، قرآن‌پژوهان و اسلام‌شناسان عصر به شمار می‌رود تا بلندای تاریخ در یادها به یادگار خواهد ماند.

خدمات ارزشمند استاد «مصطفی خرم‌دل» تا بلندای تاریخ ماندگار خواهد بودبه گزارش ایکنا آذربایجان‌غربی، حجت‌الاسلام ناصر خدایاری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی، با صدور پیامی درگذشت استاد «مصطفی خرم‌دل»، قرآن‌پژوه مهابادی را تسلیت گفت.

پیام حجت‌الاسلام والمسلمین خدایاری به شرح ذیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

إنّا للّه و إنّا إلیه راجعون

خبر درگذشت مترجم و مفسر قرآن کریم استاد «مصطفی خرم‌دل» که به حق از برجسته‌ترین ادبا، قرآن‌پژوهان و اسلام‌شناسان عصر به شمار می‌رود، مایه تأسف و تحسّر شد. بی‌شک خدمات ارزشمند آن عالم دینی تا بلندای تاریخ در یادها به یادگار مانده و نام مهاباد شهر «انسان‌های هوشمند و بااستعداد» را درخشان‌تر از همیشه در اذهان، ثبت خواهد کرد.

اینجانب به الهام از فرمایش رسول اکرم(ص): «موت العالم ثُلمهً فی الاسلام لا تسدّ ما اختلف اللّیل والنَّهار»، اعتقاد راسخ دارم که گذشت شب و روز، هرگز این شکاف و رخنه برجسته را پر نخواهد کرد، لیکن زلال افکار و آثار منوَّر و درخشان آن بزرگمرد، جاودانه بوده و زیربنای محکمی برای پیروان و شاگردان آن استاد فرزانه است تا در پژوهش‌های آتی چراغ راه خویش قرار دهند.

علیهذا، ضمن تشکر و امتنان قلبی از کلیه سرورانی که با خانواده آن مرحوم همدردی کرده‌اند،  به ویژه تقدیر و سپاس از  استاندار فهیم آذربایجان‌غربی، جناب دکتر محمدمهدی شهریاری  و حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی قریشی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه، که با پیام‌های محبت‌آمیز خود، دل اصحاب فرهنگ و هنر را خرسند کرده‌اند، ضمن عرض تسلیت صمیمانه به محضر علما، اساتید، شهروندان عزیز و خانواده مکرم و اهل بیت آن مرحوم، امیدوارم غفران و رحمت الهی شامل آن مرحوم مغفور گشته و از مقرّبان بارگاه حضرت احدیّت به شمار آیند.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: