کد خبر: 4005101
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۹
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سردشت گفت: از ابتدای سال جاری در مجموع ۱۰ وقف جدید در سردشت به ثبت رسیده که ارزش ریالی آنها ۳۴ میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال است.

ثبت ۱۰ وقف جدید در سردشترحمان شمسی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سردشت، در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان غربی، اظهار کرد: ۶ فقره وقف جدید شامل ساختمان مسکونی و باغ به ارزش ۲۴ میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال در این شهرستان به ثبت رسید.

وی افزود: این وقف‌ها شامل چهار باب ساختمان مسکونی به متراژهای ۵۸۵، ۲۱۵، ۲۹۴ و ۱۵۰ مترمربع بوده و نیز یک باغ انگور به متراژ دو هزار مترمربع و یک قطعه زمین مسکونی به مساحت ۲۳۲ مترمربع است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سردشت ادامه داد: هدف از اهدای این موقوفات ساخت مسجد و خانه عالم، توسعه مسجد، پرداخق حقوق امام جماعت مسجد و هزینه‌های جاری مساجد است.

وی بیان کرد: از ابتدای سال جاری در مجموع ۱۰ وقف جدید در سردشت به ثبت رسیده که ارزش ریالی آنها ۳۴ میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال است.

شمسی در پایان تصریح کرد: عمده وقف‌های انجام شده در این شهرستان با هدف ساخت مساجد و خانه عالم بوده و برای ثبت موقوفات متناسب با نیازهای روز جامعه باید فرهنگ‌سازی کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: