کد خبر: 4077740
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۱

اخذ مجوز توسط 29 موکب آذربایجان غربی

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات در آذربایجان‌غربی کفت: ۲۹ موکب از این استان برای ارائه خدمات به زوار در اربعین حسینی مجوز دریافت کرده‌اند که البته روند دریافت مجوز ادامه دارد.

موکب حسینیبه گزارش ایکنا به نقل از روابط‌عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات در آذربایجان‌غربی، سیدحسن حسینی مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات در آذربایجان‌غربی اظهار کرد: ۲۹ موکب از این استان برای ارائه خدمات به زوار در اربعین حسینی مجوز دریافت کرده‌اند که البته روند دریافت مجوز ادامه دارد.

وی افزود: از این تعداد، یک موکب در هر یک از مرزهای بازرگان و مهران، سه موکب در تمرچین، ۲ موکب در نجف، یک موکب در سامرا و ۲۱ موکب در کربلا در زمان مورد نظر مستقر می‌شوند، موکب‌داران از ۱۲ شهریور عازم محل‌های مورد نظر خواهند شد و از ۱۶ شهریور خدمات لازم را به زائران اربعین ارائه می‌دهند.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات در آذربایجان‌غربی ادامه داد: موکب‌های این استان توانایی دارند روزانه برای ۹۰ هزار زائر در سه وعده غذایی صبحانه، ناهار و شام اطعام طبخ کرده و توزیع ‌کنند و ظرفیت اسکان روزانه آنها نیز ۱۵ هزار زائر را بوده  که این آمار سه برابر ابلاغ سهمیه استانی است.

وی عنوان کرد: تدابیری اندیشیده شده تا چهار موکب نیز در مرز تمرچین و در این مسیر راه‌اندازی شود زیرا با بازگشایی مرز تمرچین تردد زائران این استان راحت شده و مسیر کوتاه‌تر بوده و هزینه سفر کم خواهد شد.

حسینی گفت: تمامی خدماتی بهداشتی، خوراکی، تغذیه و درمانی موکب‌های ایرانی و به تبع آن موکب‌های آذربایجان‌غربی در پیاده‌وری اربعین رایگان است.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha