کد خبر: 3860428
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۴
گروه اجتماعی ــ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: فرهنگ‌سازی از شیوه‌های پیشگیرانه در خصوص بیماری‌ها سهم بسزایی در کاهش هزینه‌های درمان به همراه دارد.

فرهنگ‌سازی در پیشگیری از بیماری‌ها موجب کاهش هزینه‌های درمان می‌شود

به گزارش ایکنا آذربایجان‌غربی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی، علی مصطفوی، شنبه، 9 آذر در جلسه ستاد پیشگیری از شیوع آنفولانزا با حضور دستگاه‌های عضو ضمن تأکید بر آگاه‌سازی عمومی از طریق رسانه ملی و فضای مجازی در خصوص راهکارهای پیشگیرانه از شیوع بیماری آنفولانزا اظهار کرد: فرهنگ‌سازی از شیوه‌های پیشگیرانه در خصوص بیماری‌ها سهم بسزایی در کاهش هزینه‌های درمان به همراه دارد.

وی با اشاره آمادگی مراکز درمانی و بهداشتی استان، افزود: خانواده‌ها و گروه‌های حساس نیز باید الزمات پیشگیرانه را رعایت نمایند.

مصطفوی از مسئولان مربوطه خواست تا با رصد وضعیت آلودگی هوا، امکانات درمانی و بهداشتی و نیز تقویت آگاهسازی عمومی نسبت به کاهش دغدغه‌های عمومی اقدام کنند.

جواد آقازاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی نیز در این جلسه با اشاره اینکه وضعیت شیوع این بیماری در استان عادی است، رعایت بهداشت فردی را بهترین راه برای پیشگیری دانست و گفت: والدین نسبت به آموزش رعایت نکات بهداشتی به دانش‌آموزان اقدام کنند و در صورت بروز بیماری ضمن مراجعه به پزشک استراحت کودک و استفاده از مایعات فراوان را در دستور کار قرار دهند.

وی بهداشت فردی به خصوص شستشوی منظم دست با مواد ضدعفونی، پرهیز از دیده‌بوسی، پوشاندن دهان و بینی هنگام سرفه و عطسه با دستمال و عدم حضور در محل کار تا زمان پشت سر گذاشتن زمان حاد بیماری را از راهکارهای اصلی برای پیشگیری از این بیماری دانست.

یادآوری می‌شود که در این جلسه دستگاه‌های عضو گزارشی از فعالیت‌های پیشگیرانه ارائه کردند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: