کد خبر: 3871266
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۵
گروه اجتماعی __ رئیس مرکز مطالعات ادیان و اقوام دانشگاه ارومیه گفت: پرورش نسل شهادت‌طلب و دینی یکی از اصول سبک زندگی زهرایی است و مادران شهدا شاهدانی بی‌ادعا هستند كه با الهام از مكتب حضرت زهرا(س) فرزندان خود را با خدا معامله كردند

شهادت حضرت زهرا(س) ضمانت تداوم اسلام بودحجت‌الاسلام‌‌ والمسلمین سیدجواد میرمهدی‌پور، رئیس مرکز مطالعات ادیان و اقوام دانشگاه ارومیه، در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان‌غربی، بیان کرد: حضرت زهرا(س) نمونه کامل بانوی قرآنی بوده که تمام سخنان، رفتارها و برخوردهایش در خانواده، تربیت فرزند و حضور او در جامعه برای همه انسان‌ها الگو است.
وی افزود: این بانوی بزرگوار اسلام در طول عمر کوتاه ولی پربرکت زندگیش به تربیت فرزند، همسرداری، تلاوت قرآن و عبادت ارزش و اهمیت ویژه‌ای قائل بود و به مسائل حساس سیاسی، دینی و فرهنگی جامعه آن زمان بصیرت داشت امروزه بانوان می‌توانند با تبعیت از حضرت زهرا(س) در تمام جوانب به ویژه همیاری با همسر و همسرداری موفق‌تر از جوامع غربی عمل کنند.
میر مهدی‌پور با بیان روایتی از پیامبر(ص) به سخاوت حضرت فاطمه(س) اشاره کرد و گفت: شخصی محضر نبی مکرم اسلام مشرف شد و درخواستی کرد، پیامبر فرمود؛ درب خانه حضرت زهرا(س) برو، آن شخص گفت؛ آمدم شما مشکلم را حل کنید، پیامبر فرمود؛ هرکس به درب خانه دخترم فاطمه(س) برود خداوند به آبروی فاطمه(س) او را دست خالی برنمی‌گرداند.

رئیس مرکز مطالعات ادیان و اقوام دانشگاه ارومیه بیان کرد: دختر نبی اکرم(ص)، امام زمان خود را شناخت و با گفتار و اعمالش از او حمایت همه جانبه کرد و هم تا پای جان در مقابل دشمنان امام و ولی خود ایستادگی کرد و سرانجام جان خویش را فدا کرد و شهید راه امامت شد و با خون خود تداوم اسلام و ولایت را تضمین کرد.

وی ادامه داد: بانوان ایرانی با سرلوحه قرار دادن حضرت فاطمه(س) می‌توانند دولت و حکومت اسلامی را یاری دهند در شهادت سردار شاهد حضور بانوان در صحنه بودیم که بیانگر حمایت آنها از جمهوری اسلامی و آرمان‌های انقلاب اسلامی و شهدا است.
ترس دشمن از حضور ملت در تشییع پیکر سردار سلیمانی

رئیس مرکز معالعات ادیان و اقوام دانشگاه ارومیه، تصریح کرد: حمایت و یک‌دلی زنان و مردان در تشییع پیکر مقدس و مراسم‌های عزاداری شهید سردار سپهبد سلیمانی موجب شد آمریکا و دشمنان ایران از مواضع خود عقب نشینی کنند و زنان و مردان ایران را در تبعیت از ولایت فقیه و اسلام متحد و یک‌صدا ببیند و از قدرت زنان ایرانی هراس داشته باشد.
وی بانوان جامعه را به الگو پذیری از سبک زندگی حضرت فاطمه(س) توصیه کرد و افزود: پرورش نسل شهادت‌طلب و دینی یکی از اصول سبک زندگی زهرایی است و مادران شهدا شاهدانی بی‌ادعا هستند كه با الهام از مكتب حضرت زهرا(س) فرزندان خود را با خدا معامله كردند و فرزندانشان را در راه حق وحقيقت راهی جبهه‌های نبرد با كفر كردند.
میر مهدی‌پور به جایگاه مادران شهدا اشاره و ابراز کرد: چنين مادرانی مقام و جايگاهی ارزشمند نزد خدا دارند و تا زمانی که چنین زنانی در جمهوری اسلامی ایران هستند پیروزی و موفقیت از آن ملت ایران است.
وی با بیان اینکه بانوان در آینده جامعه نقش ویژه‌ای دارند، ادامه داد: این زنان جامعه هستند که نقش بی‌بدیلی در آینده کشور دارند و با تربیت فرزندان صالح و اسلامی نقش خود را در زنده نگه‌داشتن دین و پشتیبانی از مقام معظم رهبری ایفا می‌کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: