کد خبر: 3871398
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۱
گروه اجتماعی _ معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: یک هزار و ۴۴۴ هکتار سکونتگاه غیررسمی در استان وجود دارد که از این میزان ۳۴۰ هکتار مربوط به بوکان است.

وجود بیش از یک هزار هکتار سکونتگاه غیررسمی در آذربایجان‌غربیبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌غربی، آیدین رحمانی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی، ۲۳ دی ماه در جلسه ستاد بازآفرینی شهری بوکان با اشاره به وجود یک هزار و ۴۴۴ هکتار سکونتگاه غیررسمی در استان اظهار کرد: از این میزان ۳۴۰ هکتار مربوط به بوکان است.

وی با بیان اینکه بوکان شهری مهاجرپذیر بوده و همین موضوع هم مشکلات زیادی در این شهرستان به وجود آورده است، تصریح کرد: در مجموع ۲۲ درصد سکونتگاه‌های غیررسمی استان در بوکان قرار دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اجرای طرح «اقدام ملی مسکن» در استان عنوان کرد: این طرح، یک طرح ملی برای صاحب‌خانه شدن افرادی از جمله خانه‌اولی‌‌ها بوده و سهمیه استان در این طرح برابر با ۲۰ هزار و ۹۷۰ واحد است.

ثبت‌نام ۴۸۱۷ واحد در طرح «اقدام ملی مسکن»

وی با بیان اینکه در مرحله نخست  این طرح در ۹ شهرستان استان چهار هزار و ۸۱۷ واحد ثبت‌نام شده است، افزود: در شهرستان‌هایی که ظرفیت واحدهای مشمول این طرح به پایان نرسیده است متقاضیان فرصت دارند تا ثبت‌نام کنند.

رحمانی با اشاره به اینکه در دولت نهم و دهم برای صاحب‌خانه شدن مردم طرح مسکن مهر نیز ایجاد شده بود، ادامه داد: ساخت مساکن این طرح در استان تا پایان سال به پایان می‌رسد.

وی با بیان اینکه در مجموع ۴۵ هزار و ۳۸۲ واحد مسکن مهر در استان وجود دارد، تصریح کرد: از این تعداد ۴۲ هزار و ۸۸۹ واحد تاکنون به پایان رسیده و بقیه واحدها نیز تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسند.

سکونتگاه‌های غیررسمی، معضلی مهم در بوکان

در ادامه این جلسه، لقمان خسروپور، سرپرست فرمانداری بوکان با اذعان به وجود برخی مشکلات به دلیل مهاجرپذیری بوکان خاطرنشان کرد: در این شهرستان ۱۱ روستا و چهار سکونتگاه غیررسمی در حریم شهر وجود دارد که زمینه‌ساز مشکلات زیادی در بوکان شده است.

 

 

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: