کد خبر: 3872036
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴
گروه فرهنگی _ استاندار آذربایجان‌غربی گفت: یکی از راه‌های ماندگاری یاد و خاطره شهدا، ساخت و تکمیل یادمان شهدا است که برای تسریع در روند تکمیل آنها اعتبارات لازم تخصیص یابد.

لزوم تخصیص اعتبار برای تسریع در روند تکمیل یادمان شهدا

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌غربی، محمدمهدی شهریاری، استاندار آذربایجان‌غربی، روز گذشته، ۲۵ دی ماه در چهارمین جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس که در سالن جلسات اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان در ارومیه برگزار شد، اظهار کرد: برای اینکه یاد و خاطره شهدا در اذهان باقی مانده و به نسل بعدی منتقل شود باید سیره آنها که مردمداری و انقلابی بودن بوده، حفظ و ادامه یابد.

وی با اشاره به اینکه برای ایجاد وحدت و همدلی در کشور بیش از پیش توجه به سیره شهدا و به کار گماردن آن لازم است، افزود: شهدا هم در قید حیات برای وحدت در کشور و حفظ نظام تلاش کرده و هم پس از شهادت نیز خون مبارک آنها وحدت را در کشور تضمین می‌کند.

استاندار آذربایجان‌غربی ادامه داد: مراسم تشییع سردار سلیمانی یک نمونه بارز از این باور است که مردم از هر باور و جناحی برای تشیع پیکر مبارک این سردار عزیز حضور یافته و همگی در سوگ از دست دادن وی گریه کرده و نوحه سر دادند.

وی با بیان اینکه یکی از راه‌های ماندگاری یاد و خاطره شهدا، ساخت و تکمیل یادمان شهدا است، عنوان کرد: تامین اعتبار برای تکیمل این یادمان‌ها باید در دستور کار مسؤولان قرار بگیرد و هر چه سریع‌تر این یادمان‌ها تکمیل شوند و در این راستا تکمیل موزه دفاع مقدس باید یکی از اولویت‌های مهم باشد.

شهریاری با بیان اینکه امنیت امروزی ایران مدیون خون پاک شهدا است، تصریح کرد: همه باید برای قدردانی از شهدا با مطالعه وصیت‌نامه‌ها، عمل به سیره شهدا و به کار بردن آنها در زندگی فرهنگ ایثار و شهادت را در کشور زنده نگه داریم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: