کد خبر: 3881809
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۱
مدیرکل زندان‌های آذربایجان‌غربی گفت: این اداره‌کل از چندی قبل نسبت به این موضوع آمادگی کامل داشته و تاکنون هیچ موردی از ویروس کرونا در زندان‌های آذربایجان‌غربی دیده نشده است.

هیچ موردی از ویروس کرونا در زندان‌های آذربایجان‌غربی دیده نشده استبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌غربی، به نقل از روابط عمومی زندان‌های آذربایجان‌غربی، حمزه بروجنی، مدیرکل زندان‌های استان در ارتباط با اقدامات انجام شده برای جلوگیری از ورود بیماری کرونا به زندان‌های استان اظهار کرد: همانطور که همگی به خوبی آگاه هستیم متاسفانه ویروس کرونا همچون سایر کشورهای دنیا به کشور ما نیز رسیده و این اداره‌کل از چندی قبل نسبت به این موضوع آمادگی کامل داشته و تاکنون هیچ موردی از ویروس کرونا در زندان‌های آذربایجان‌غربی دیده نشده است.

وی افزود: این اداره‌کل از قبل از شیوع بیماری در کشور و زمانی که در کشور چین این موضوع مطرح شد نسبت به آمادگی برای تهیه امکانات بهداشتی و تجهیزات لازم اقدام کرد.

بروجنی با اشاره به اقدامات انجام گرفته در زندان‌ها ادامه داد: بنا به پیش‌بینی انجام شده و اهمیت سلامتی زندانیان، از چندی قبل با تشکیل ستاد پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در ستاد اداره‌کل وسایل پیشگیری از قبیل ماسک، دستکش، مواد ضدعفونی و تب‌سنج‌های پیشرفته که با فاصله مطمئن اقدام به تب‌سنجی می‌کنند خریداری کرده و در تمامی زندان‌ها توزیع شده است .

مدیرکل زندان‌های آذربایجان‌غربی تصریح کرد: در طول این مدت جلسات متعددی با ریاست سازمان زندان‌های کشور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شده که در این جلسات دستورات لازم از طرف سازمان اعلام و مقرر شده به صورت روزانه موضوعات بهداشتی تمامی زندان‌ها رصد و به حوزه بهداشت و درمان سازمان منعکس شود.

وی گفت: علاوه بر جلسات با سازمان، جلسات متعددی با معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی انجام گرفته که علاوه بر استفاده از تجربیات آنها، دستورالعمل‌های ارسالی از طرف دانشگاه که در قالب بسته‌های آموزشی در بین زندان‌ها توزیع و کادر درمانی هر زندان به صورت روزانه دو مرتبه نسبت به اطلاع‌رسانی و آموزش زندانیان در بندهای زندان اقدام می‌کنند.

بروجنی همچنین در خصوص ایجاد فضای قرنطینه برای زندانیان تازه وارد و افرادی که از مرخصی باز می‌گردند، خاطرنشان کرد: با تمهیدات اتخاذ شده اماکنی از زندان برای نگهداری افرادی که تازه وارد زندان می‌شوند و یا از مرخصی برمی‌گردند تهیه شده که قبل از ورود نیز از لحاظ نداشتن علائم اولیه بیماری تست می‌شوند، تا خدایی ناکرده  فردی که مبتلا شده به داخل زندان راه پیدا نکند .

وی درباره اقدامات انجام گرفته قضائی برای تمدید مرخصی زندانیان گفت: با تعاملات انجام گرفته با رئیس کل دادگستری و دادستان مرکز استان پیشنهاداتی انجام شده که امید است به زودی شاهد موافقت برای تمدید مرخصی و یا اقدامات بعدی قضایی باشیم.

مدیرکل زندان‌های آذربایجان‌غربی عنوان کرد: پیگیری مشکلات زندانیان و حفظ بهداشت و سلامت جسمی و روحی آنان از دغدغه‌های مسئولین زندان‌ها و مراجع قضایی بوده که ضمن پیگیری و برنامه‌ریزی های منسجم در جهت اعتلای اهداف والای سازمانی کوشش می‌شود، هیچ مشکلی برای آنها پیش نیاید و خانواده زندانیان هم باید مطمئن باشند که سربازان عرصه اصلاح و تربیت از هیچ کوششی برای رسیدن به این منظور دریغ نخواهند کرد .

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: