کد خبر: 3886275
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۸
استاندار آذربایجان‌غربی ضمن تقدیر از تلاش کادر درمانی، صدا و سیما، خبرنگاران، گروه‌های جهادی، هیئت‌های مذهبی و سازمان‌های مردم‌نهاد تصریح کرد: همدلی شکل گرفته در استان به همت مردم و مسئولان توانایی شکست کرونا را دارد.

ضرورت اجرایی شدن مصوبات ستاد استانی مبارزه با کرونابه گزارش ایکنا از آذربایجان‌غربی، به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ محمدمهدی شهریاری، استاندار آذربایجان غربی در نهمین جلسه ستاد استانی مبارزه با کرونا ضمن تأکید بر ضرورت کنترل مبادی خروجی شهرهای استان تصریح کرد: علاوه بر کنترل مبادی ورودی، محورهای خروجی شهرها نیز باید بصورت ویژه کنترل شود تا از خروج افراد مشکوک به کرونا جلوگیری شود.

وی با اشاره به اینکه افراد بهبودیافته پس از ترخیص از بیمارستان باید در استراحتگاه‌ها به‌مدت ۱۴ روز نگهداری شوند افزود: از افراد بهبودیافته انتظار می رود تا با دانشگاه علوم پزشکی همکاری کنند در غیر اینصورت برابر قانون با آنان برخورد می‌شود.

شهریاری از اصناف غیرضروری درخواست کرد تا با تعطیل کردن مغازه‌هایشان به قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا به کادر درمان کمک کنند.

استاندار آذربایجان غربی گفت: با پیگیری دستگاه‌های مختلف استانی از صادرات ۷ کانتینر دستکش شامل ۱۰۹ میلیون جفت در مرز بازرگان ممانعت به عمل آمد و این میزان دستکش از دیروز برای داروخانه های استان در حال توزیع است.

شهریاری ضمن تقدیر از تلاش کادر درمانی، صدا و سیما، خبرنگاران، گروه‌های جهادی، هیئت‌های مذهبی و سازمان‌های مردم نهاد تصریح کرد: همدلی شکل گرفته در استان به همت مردم و مسئولان توانایی شکست کرونا را دارد.

وی افزود: بسیج عمومی ضد عفونی نمودن معابر شهری و روستایی به همت همه دستگاه های متولی روز پنجشنبه ۲۹ اسفند در استان اجرا می شود. بر اساس مصوبه ستاد استانی برگزاری مراسم پنجشنبه آخر سال نیز ممنوع است و از مردم عزیز درخواست داریم تا با تبعیت از این تصمیم از شیوع هر چه بیشتر ویروس کرونا جلوگیری کنند.

استاندار آذربایجان غربی گفت: از مردم و اصناف درخواست می‌کنیم تا با پیوستن به پویش ۲۹۱۴ از ۲۹ اسفندماه ۹۸ تا ۱۴ فروردین ۹۹ ضمن تعطیل کردن کسب و کار و ترددهای غیرضروری در خانه بمانند تا زنجیره شیوع کرونا ویروس در استان قطع شود. از رسانه‌ها و صداوسیما درخواست داریم تا با اطلاع‌رسانی جامع مردم را نسبت به این تصمیم که سهم بسزایی در کنترل شیوع بیماری کرونا دارد آگاهی بخشند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: