کد خبر: 3900704
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۷
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: شیخ حسنی اسوه مقاومت آذربایجان بود و با درگذشت وی، راه مقاومت و جهاد همچنان ادامه خواهد داشت.

شیخ حسنی اسوه مقاومت آذربایجان بودبه گزارش ایکنا آذربایجان‌غربی، حجت‌الاسلام سید سلمان ذاکر، نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، در مراسم گرامیداشت دومین سالروز ارتحال مجاهد نستوه حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسنی، امام جمعه فقید ارومیه، اظهار کرد: شیخ حسنی اسوه مقاومت آذربایجان بود، مقاومت یک راه و راهبرد است که زمان و مکان ندارد و با درگذشت وی، این راه همچنان ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اهمیت مقاومت، افزود: به واسطه همین مقاومت است که از کیان اسلام حفاظت شده و در امنیت قرار داریم، حجت‌الاسلام حسنی یک مصداق بارزی از ادامه دهنده این راهبرد بود که افراد بسیاری باید راهروی وی باشند.
حجت‌الاسلام ذاکر ادامه داد: مقاومت در مقابل اشرار، گروهک‌ها، دشمنان خارجی و داخلی از خدمات ارزنده و قابل تقدیر این عالم ربانی بود.

وی گفت: مورخین و افرادی که به چشم خود مجاهدت و رشادت‌های شیخ  حسنی را دیدند از وی به ‌عنوان ستون قوی و قدرتمند آذربایجان یاد می‌کنند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: در اواخر دوران جنگ تحمیلی، در ۲۲ بهمن که دشمن تهدید کرده بود در صورت حضور در راهپیمایی، ارومیه را بمباران می‌کند، در آن موقع آقای حسنی مسلحانه در روز ۲۲ بهمن بر یک بلندی ایستاد و با قناسه به سمت هواپیمای عراقی شلیک کرد تا به عراقی‌ها نشان دهد که ترسی از آنها ندارد و این بیانگر شجاعت بی‌بدیل وی است.

حجت‌الاسلام ذاکر، اظهار کرد: در زمان جنگ و بمباران که شهر تخلیه شده بود، با وجود حفاظت نیروهای مسلح از جان و مال مردم، مردم باز هم نگران سرقت منازل توسط اشرار بودند که شیخ حسنی برای کاهش نگرانی مردم در تلویزیون گفت که اگر سارقی قصد سرقت داشته باشد من خودم با گلوله به او شلیک خواهم کرد و به نیروهای بسیجی نیز من دستور می‌دهم هر سارقی را دیدند با گلوله بزنند و اینگونه شد که در طول سال‌های بمباران هیچ سرقتی در ارومیه انجام نشد.

وی افزود: مجاهدت‌های شیخ حسنی باید نگاشته و حفظ شود تا به آیندگان برسد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: