اجرای دوباره محدودیت‌های کرونایی در ارومیه
کد خبر: 3905201
تاریخ انتشار : ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۱

اجرای دوباره محدودیت‌های کرونایی در ارومیه

فرماندار ارومیه از اجرای دوباره محدودیت‌های کرونایی ماند ممنوعیت حضور در تفرجگاه‌ها و پارک‌ها خبر داد.

اجرای دوباره محدودیت‌های کرونای در ارومیهبه گزارش ایکنا آذربایجان‌غربی، علی ملامحمدی‌زاده، فرماندار ارومیه، روز گذشته، 26 خردادماه در جلسه شورای اطلاع‌رسانی استان با اشاره به برخی مصوبات ستاد استانی مدیریت و مقابله با بیماری کرونا اظهار کرد: نانوایی‌ها، سوپرمارکت‌ها، بازار و تمام ادارات از فردا ملزم به استفاده از ماسک برای فعالیت خود هستند.

وی تصریح کرد: همچنین به علت افزایش آمار ابتلا به کرونا از فردا مجددا در تمامی پارک‌ها و تفرجگاه‌ها محدودیت حضور وجود خواهد داشت لذا مردم برای حفظ سلامت خود، موارد بهداشتی را رعایت و از حضور در هر گونه تجمع و اجتماعات دوری کنند.

بیان واقعیت‌های کرونایی بدون ایجاد ترس

علی مصطفوی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی با بیان اینکه در این ماه تعداد مبتلایان کرونا در استان افزایش پیدا کرده است، اظهار کرد: دلیل این افزایش آمار عدم توجه مردم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی است.

وی افزود: در اوایل سال جاری و تا همین اردیبهشت ماه مردم تا 80 درصد به اصول بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری‌های اجتماعی توجه داشتند که این میزان در حال حاضر به 20 درصد کاهش یافته است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی با بیان اینکه برای آگاهی رسانی به مردم در این فضا رسانه‌ها نقش کلیدی دارند، تصریح کرد: باید همچون روزهای اول به مردم هشدارهای لازم برای رعایت اصول بهداشتی داده شود و در عین حال این هشدارها به گونه‌ای نباشد که مردم خسته نشوند.

وی تصریح کرد: با توجه به شرایط کنونی، در عین حال که واقعیت‌ها به مردم گفته می‌شود نباید بیان این حقایق موجب ایجاد ناامیدی و ترس در بین مردم شود.

مصطفوی با بیان اینکه بیرون نیامدن از خانه مگر در شرایط اضطراری همچنان بهترین راهکار برای مقابله با کرونا است، عنوان کرد: در روزهای اخیر سن مبتلایان به کرونا بسیار کاهش یافته و شاهد ابتلای جوانان بسیاری به این بیماری هستیم که این موضوعی نگران کننده بوده و مردم باید به این موضوع دقت کافی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه سلامتی مردم برای دولت در اولویت قرار دارد، تصریح کرد: ارائه ماسک‌های ارزان قیمت، افزایش خدمات الکترونیکی در دستگاه‌ها و نظارت مستمر بر اصناف مبنی بر رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی از جمله اقداماتی است که برای مقابله با کرونا انجام می‌شود.

مردم دچار وسواس شدند

دبیر شورای اطلاع‌رسانی آذربایجان‌غربی نیز در این جلسه با بیان اینکه در بحث کرونا در حال حاضر مردم دچار وسواس روانی شده‌اند، گفت: مردم به هنگام شنیدن کرونا دچار نوعی ترس و اضطراب می‌شوند که باید با این ترس و تردید مقابله کرد.

حجت‌الاسلام ناصر خدایاری عنوان کرد: بیماری کرونا تنها محدود به مرحله درمان و حضور در بیمارستان ختم نمی‌شود بلکه باید پس از ترخیص نیز مردم نسبت به رعایت موارد بهداشتی دقت و توجه کافی را داشته باشند.

وی تصریح کرد: برای چگونگی انجام اقدامات پس از ترخیص از بیمارستان اطلاع‌رسانی‌های انجام گرفته بسیار ضعیف بوده و اقدامات در این راستا رضایت‌بخش نیست.

دبیر شورای اطلاع‌رسانی آذربایجان‌غربی در پایان تاکید کرد: دوباره باید قرنطینه خانگی، فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک در جامعه برای مردم تعریف شود.

 

 

 

انتهای پیام
captcha