کد خبر: 3949136
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۵
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه صنعتی ارومیه تأکید کرد:
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه صنعتی ارومیه گفت: مساجد برای احیای دین است به همین دلیل هم مورد توجه اسلام و انقلاب بوده و هست؛ شیاطینی چون آمریکا از مساجد می‌ترسند و لذا باید نقش روحانیت، مردم و مساجد احیا شود.

ارسالی ضرورت توجه به احیای نقش مساجد در مسیر تبلیغ دینبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌غربی، حجت‌الاسلام منصور امامی، مسئول نهاد رهبری در دانشگاه صنعتی ارومیه، دوم بهمن‌ماه در مراسم گرامیداشت حماسه قیام مسلحانه مردم ارومیه در برابر رژیم پهلوی در ۲ بهمن سال ۵۷، اظهار کرد: انقلاب اسلامی در نوع خود بی‌نظیر بود، زمانی دو ابرقدرت دنیا یعنی آمریکا و شوروی دنیا را به دو قسمت بلوک شرق و غرب تقسیم کرده و در چپاول آن با هم درگیر بودند و البته در ضد دین بودن و مخالفت با مبانی دینی با هم متحد بوده و اعتقاد داشتند که دین افیون ملت‌هاست و دیگر جایی در سیستم جهانی ندارد.

وی افزود: در بحبوحه‌ای که آمریکا میلیاردها دلار هزینه کرد تا ایران به حیات خلوت آن کشور تبدیل بشود تا هر زمان جنگی در منطقه اتفاق افتاد از ایران به عنوان ابزار استفاده کند، امام خمینی(ره) با تشکیل انقلاب اسلامی همه نقشه‌های دشمن را نقش بر آب کرد.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه صنعتی ارومیه در کشورهای آسیایی وقتی آمریکا وارد جنگ می‌شد، باید سوخت هواپیماهای‌شان را ایران تأمین می‌کرد و در برخی از کشورها هم به دلیل منافع سیاسی وقتی آمریکا نمی‌توانست وارد جنگ شود از سربازان ایران برای منافع خود استفاده می‌کرد و در این بین ظهور و تشکیل حکومتی به نام انقللاب اسلامی یک معجزه بود.

وی تصریح کرد: اینکه امام خمینی(ره) به آمریکا می‌گوید شیطان بزرگ، براساس مبانی فکری و علمی است؛ امام علی(ع) در نهج‌البلاغه می‌فرمایند که شیطان در درون سینه‌های پیروان خود تخم‌گذاری کرد، سپس آن را مبدل به جوجه کرد(فَباضَ وَ فَرَّخَ فی صُدُورِهِمْ)، شیطان ادراک و سمع و بصر اولیای خود را به دست می‌گیرد و از زبان و قلم آنها شروع به سخنرانی می‌کند.

حجت‌الاسلام امامی بیان کرد: اگر دشمنان علیه دین شبهه ایجاد می‌کنند، اگر عده‌ای امروز کتاب‌هایی را بر علیه دین می‌نویسند و فیلم‌هایی را می‌سازند با حمایت قاطع آمریکا است و همه آنها ابزاری در دست شیطان شده‌اند.

وی گفت: شیطان تمام قدرت را در دنیا به دست گرفته بود که انقلاب اسلامی با ظهور خود آن را از بین برد و طبیعی است که برای گرفتن انتقام از انقلاب اسلامی شیطان هر اقدامی بکند و لذا شما می‌بینید بر علیه انقلاب اسلامی که یک حکومت نصف و نیمه شیعی و اسلامی است چقدر در دنیا، جریان به راه افتاده است، و امروز شیعه را با وهابیت، سنی آمریکایی، شیعه انگلیسی، بهائیت، حجتیه و... می‌زنند و دلیلش واضح است، آنها جریان شیطان برای گرفتن انتقام هستند.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه صنعتی ارومیه اضافه کرد: اگر زمانه را نشناسیم و بازی‌ها را ندانیم کلاه بر سرمان خواهد رفت، باید تاریخ شیعه را درست مطالعه کرده و بدانیم از کجا آمده و به کجا رفته و در آن تاریخ زندان‌ها، مهجوریت‌ها و قتل‌ها را برای مقابله با شیعه بخوانیم و آن وقت است که قدر انقلاب اسلامی را خواهیم فهمید.

وی تصریح کرد: آن کسی که به اسم مسئول امروز در نظام اسلامی و به نام اهل بیت(ع) و امام حسین(ع) دست به فساد و چپاول می‌زند بدتر از شمر بوده و ملعون است، چراکه صرف گریه و عزاداری بر سیدالشهدا(ع) دردی را درمان نمی‌کند، باید اعمال و رفتار ما با اهل بیت(ع) مطابقت داشته باشد؛ با هوشیاری اجازه ندهیم عده‌ای تشکل اهل بیت(ع) را برای دنیای خود مصادره کنند.

حجت‌الاسلام امامی یادآور شد: دلیل اینکه در دوم بهمن که مردم ارومیه دست به قیام مسلحانه زدند، جلودار بودن روحانیون بود و در سایه آنها مردم بدون ترس و با شجاعت حرف‌شان را زده و پیش می‌رفتند، لذا در واقعه دوم بهمن ما با سه محور روحانیت، مردم و مسجد مواجه هستیم که اتحاد این محورها می‌تواند دشمن را نابود کند و مردم به حاج‌آقا حسنی به عنوان سرباز امام خمینی(ره) اعتماد داشتند.

وی گفت: نفوذ همیشه و در همه حکومت‌ها بود دیروز به نام آخوند درباری نفوذ داشتند و امروز با عناوین دیگر و اگر همین افراد ترسو و نفوذی مسئولیتی را به دست بگیرند لطمه‌های جبران‌ناپذیری بر پیکر جامعه می‌زنند.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه صنعتی ارومیه اظهار کرد: این که یک روحانی و عمامه به سری تسبیح در دستش بگیرد و مدام ذکر بگوید و هرکسی هم بهش گفت در کشور و شهر و استان فساد است بگوید استغفرالله، غیبت نکنید و در مقابل ظلم کاری نکند به درد دین و انقلاب نمی‌خورد. در روایات دینی ما هم هست که اگر دیدید عالمی به سمت دنیا رفت او را به دنیاپرستی در دینش متهم کنید.

وی گفت: مساجد برای احیای دین است به همین دلیل هم مورد توجه اسلام و انقلاب بوده و هست؛ شیاطینی چون آمریکا از مساجد می‌ترسند و لذا باید نقش روحانیت، مردم و مساجد احیا شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: