کد خبر: 3956886
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۰
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: برای انتخابات ریاست جمهوری ۲ هزار و ۹۶۲ شعبه اخذ رأی در استان پیش‌بینی شده است که بعد از تصویب هیئت‌های اجرایی نهایی می‌شوند.

ارسالی امروز | پیش‌بینی بیش از ۲هزار شعبه اخذ رای برای ریاست جمهوری در آذربایجان‌غربیبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌غربی، علی مصطفوی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی، امروز ، ۱۱ اسفند در جلسه شورای اداری، اظهار کرد: با توجه به در پیش رو بودن سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در کشور، انتخابات شوراهای اسلامی شهر در ۴۸ شهر و شوراهای اسلامی روستا در ۲۱۷۲ روستای استان برگزار خواهد شد.

وی افزود: استان برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر انتخابات، آمادگی دارد و برای اخذ آرای مردم در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ۳ هزار و ۵۱۲ شعبه اخذ رای و برای انتخابات ریاست جمهوری ۲ هزار و ۹۶۲ شعبه اخذ رأی در استان پیش‌بینی شده که بعد از تصویب هیئت‌های اجرایی نهایی می‌شوند.

مصطفوی بیان کرد: تدابیر لازم از طرف وزارت کشور جهت ثبت‌نام الکترونیکی داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا اندیشیده شده و کاندیداها می‌توانند با نصب نرم‌افزار معرفی شده توسط وزارت کشور در گوشی تلفن همراه خود و یا رایانه شخصی در این انتخابات ثبت‌نام کرده و تنها برای تایید نهایی ثبت نام در فرمانداری‌ها حضور پیدا کنند.

وی ادامه داد: انتخابات و نهادینه کردن آن یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است و ما بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی هر سال شاهد برگزاری یک انتخابات در کشور هستیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی، گفت: در کشور ما انتخابات را می‌توان به سه دوره تاریخی تقسیم کرد، دوره اول تا انقلاب مشروطه است که در آن رای مردم هیچ ارزشی نداشت.

وی تصریح کرد: دوره دوم انتخابات در کشور را از مقطع زمانی انقلاب مشروطه تا پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی با وجود اینکه انتخابات در کشور برگزار می‌شد ولی نتایج این انتخابات نشان می‌داد انتخابات در کشور فرمایشی است و مردم هیچ نقشی در انتخاب افراد نداشتند و نقش مردم تشریفاتی بود.

مصطفوی افزود: بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی بیشترین اصول و فصول قانون اساسی کشور به رای مردم و انتخابات اشاره دارد و مردم به صورت مستقیم و غیرمستقیم، در انتخاب و یا انتصاب مسئولان نظام اسلامی نقش دارند. انتخابات نماد واقعی دموکراسی در کشور بوده و حضور و مشارکت مردم در انتخابات، انقلاب اسلامی را در برابر تهدیدهای دشمنان بیمه کرده و اقتدار نظام اسلامی را به جهانیان نشان می‌دهد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جامعه سلامت کشور و استان، اظهار کرد: در یک سال گذشته که کشور درگیر بیماری کرونا شده است، ۱۰۴ جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا به ریاست استاندار در استان برگزار و تدابیر لازم برای جلوگیری از شیوع این ویروس منحوس در استان گرفته شده است.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جامعه سلامت در مبارزه با بیماری کرونا، گفت: پزشکان و کادر درمانی کشور همچون سال‌های دوران دفاع مقدس در خط اول مبارزه با بیماری کرونا قرار گرفتند و در این راه جان خود را در طبق اخلاص قرار دادند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: