کد خبر: 3969601
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۸
امام جمعه ارومیه گفت: انسان باید در شب‌های قدر علاوه بر امید در دعا، حضرت امیرالمومنین(ع) را نیز شفیع خود در خواستن حاجات قرار دهد و با توسل به این حضرت بهترین تقدیرها را برای خود رقم بزند.

ارسالی امروز| توسل به امیرالمومنین(ع) در شب قدر برای گرفتن بهترین تقدیرهاحجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمهدی قریشی، نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه، در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان‌غربی، اظهار کرد: انتظار میهمان از میزبان به اندازه وسع و امکانات صاحبخانه است پس در ماه میهمانی خداوند انتظار انسان از خداوند باید به اندازه کرامت و وسعت او باشد.

وی افزود: خداوند وجود مقدسی است که در عالم هستی از همه دلسوزتر برای انسان بوده و ارحم و راحمین، اجود و الاجودین و تمامی خزائن دنیا در دست خداوند بوده و انتظار انسان از خداوند باید به اندازه قدرت خداوند باشد. خداوند به بندگان خود می‌فرمایند از رحمت خداوند ناامید نباشید چرا که از تمامی گناهان انسان در صورت توبه و استغفار می‌گذرد و بنده را مورد بخشش قرار می‌دهد.

وی ادامه داد: رحمت خداوند به قدری زیاد است که فرموده اگر انسان توبه کند و گناهان خود را جبران کند خداوند اعمال گناه او را تبدیل به حسنات خواهد کرد. براساس روایات انسان باید طوری حاجت خود را از حق تعالی بخواهد که گویا خداوند حاجت او را پشت در نگه داشته تا بنده بخواهد و خداوند اجابت کند.

وی گفت: اهل بیت (علیهم السلام) در دعای ماه رجب به ما آموزش دادند که انسان باید در دعای خود تمامی خیرهای دنیا و آخرت را از خداوند خواسته و انسان باید در این ایام از خداوند مقام بالای بهشتی را درخواست کند مقامی که ملائک مقرب و انبیا در این مقام هستند.

امام جمعه ارومیه اظهار کرد: ماه رمضان ماه میهمانی خداوند است و اگر انسان در این ماه از پروردگار حاجتی بخواهد خداوند آن حاجت را استجابت خواهد کرد و انسان باید در شب‌های قدر علاوه بر امید در دعا، حضرت امیرالمومنین(ع) را نیز شفیع خود در خواستن حاجات قرار دهد و با توسل به این حضرت بهترین تقدیرها را برای خود رقم بزند. 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: