کد خبر: 3987248
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۲
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه پیرانشهر گفت: حضرت علی (ع) مظهر وحدت بین شیعه و سنی است.
ارسالی امروز ا حضرت علی (ع) مظهر وحدت بین شیعه و سنیبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌غربی، حجت‌الاسلام سید عابدین سید صادقی، مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه پیرانشهر، هفتم مرداد ماه، در مراسم هفته امامت و ولایت در سپاه پیرانشهر، اظهار کرد: حضرت علی (ع) مظهر وحدت شیعه و سنی بوده و پیشوای اهل تسنن و اهل تشیع است. این شخصیت نقطه عطف و نقطه قوت دنیای اسلام بوده و پیروان واقعی آن حضرت همیشه رهروی ایشان هستند.
 
حجت‌الاسلام سید صادقی بیان کرد: غدیر عید بشارت و تزکیه و عید تثبیت ولایت و امامت است و اصل واقعه غدیر قابل انکار نیست و بر اساس اسناد و مدارک موجود همه به اتفاق آن را تأیید می‌کنند.
 
وی ادامه داد: غدیر روز تثبیت اصل امامت بوده و فقط منحصر به امامت امام علی (ع) نیست، بلکه امامت امام مهدی (عج) و ولایت فقیه با واقعه غدیر استوار می‌شود و غدیر است که به حجت معنا می‌دهد.
 
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه پیرانشهر، تصریح کرد: روشنگری و شفافیت یکی دیگر از رموز این اتفاق بوده و امروزه کتاب‌های بسیاری علیه پیروان و دوستداران آن حضرت نوشته شده و احیا کردن اتفاق غدیر می‌تواند برای نسل‌های جدید روشنگری به همراه داشته باشد تا راه را گم نکنند، پیروان واقعی امامت باید با انجام وظایف خود و عمل به دستورات امام، در این مسیر حرکت کرده و از غدیر دفاع کنند.
 
وی گفت: شخصیت‌های برجسته اهل سنت کشور با تایید وقوع مساله غدیر همیشه بر وحدت و همبستگی مسلمانان تاکید کردند و تعصب و تندروی در این مورد را سم مهلک می‌دانند و همیشه اشاره داشتند که مساله غدیر اتفاق افتاده است، فقط برداشت‌های متفاوتی در این زمینه وجود دارد.
 
حجت‌الاسلام سید صادقی، اظهار کرد: تمامی مسلمانان تاکید دارند که این برداشت‌ها هرگز نباید باعث اختلاف مسلمین شود و مسلمانان شیعه و سنی با وحدت و یکدلی مانع نفوذ و دخالت شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی در مسائل دینی و مذهبی شوند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: